David Bowie i Lemmy w mashupie „Ace of Dance”

Aleksandra Degórska
13.01.2016 18:00
David Bowie i Lemmy w mashupie „Ace of Dance”   Fot. kadr z wideo

Legenda mocnych brzmień i muzyk o wielu wcieleniach w jednym utworze? Posłuchajcie nietuzinkowego utworu!

W grudniu 2015 roku zmarł lider Motorhead, zaś w styczniu 2016, tuż po swoich 69. urodzinach, odszedł David Bowie. Świat stracił dwie znaczące postacie w historii muzyki, takie osobowości rodzą się raz na milion...

Fani Bowiego stworzyli nawet petycję do Boga, by zwrócił artystę na Ziemię. Trzymamy kciuki, żeby akcja doszła do skutku, ale Bóg ostatnio napisał za pośrednictwem Twittera, że całkiem dobrze bawi się z muzykiem w niebie.

Szczerze mówiąc, przebywanie z Davidem Bowiem jest fajniejsze, niż sądziłem!

Wszystko świadczy o tym, że petycja nie osiągnie celu, ale przynajmniej wiadomo, że fani Davida naprawdę go kochają, skoro próbują wszelkich sposobów, by wskrzesić wokalistę.

Zapewne Bowie spotkał się już z Kilmisterem w niebie. Lemmy prawdopodobnie nieźle rozrabia w raju szukając między chmurami butelki swojego ulubionego alkoholu, a David kombinuje, jakby tu się przebrać, bo przecież w stroju anioła jest mu niekoniecznie do twarzy.

Kto wie, może nawet stworzyli jakiś muzyczny duet? Gdyby do tego doszło, mógłby on brzmień tak jak poniższe nagranie, w którym fan połączył przebój „Ace of Spades” z „Let's Dance”. Przy ostrym akompaniamencie Motorhead, Bowie śpiewa kolejne wersy swojego tanecznego hitu. W pewnym momencie pojawia się również charakterystycznie chrypliwy wokal Lemmy'ego. Taka muzyczna mieszanka na pewno przypadłaby do gustu wszystkim bywalcom niebios.

Posłuchajcie, jak brzmi mashup zatytułowany „Ace of Dance”:

Muzycy rozkręciliby jakąś niezłą rockową imprezę w raju. Bowie dalej przejmowałby się swoim wyglądem, Lemmy zaś zawartością baru... wszystko po staremu. Może Kilmister zrobi alkoholową rewolucję wprowadzając do niebiańskiego menu swój ulubiony drink składający się z Jacka Danielsa oraz coli, który nazwano „Lemmy”?

Bóg jest łaskawy, a w niebie przecież wszystko może się zdarzyć.

Jak oceniacie mashup „Ace of Dance”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.