David Bowie przechodzi na emeryturę?
Aleksandra Degórska
13.10.2015 10:25
David Bowie przechodzi na emeryturę? Fot. ons.pl

Muzyk już nigdy nie pojawi się na scenie - przynajmniej tak twierdzi jego agent. Co jest powodem takiej decyzji Bowiego?

Ostatnimi czasy muzyk stał się bardzo aktywny muzycznie, co mogłoby wskazywać, iż skusi się na trasę koncertową. Nic bardziej mylnego! Promotor muzyka John Giddings zdradził, że Bowie nie chce nawet słyszeć o występach.

Jak na razie nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie wokalista zmienił swoje zdanie, o czym świadczą słowa Giddingsa:

David jest naprawdę jednym z najlepszych artystów, z którymi miałem przyjemność razem pracować. Ale za każdym razem, gdy się spotykamy, zanim cokolwiek powiem, Bowie mówi: „Nie wybiorę się w trasę koncertową”, na co odpowiadam: ,,Nie pytam dlaczego”.

Giddings był odpowiedzialny za trasy koncertowe takich gwiazd, jak Genesis, The Rolling Stones czy Iggy Pop. Natomiast od 2002 roku jest promotorem Isle of Wight Festival, podczas którego zagrał też Bowie. Agent współpracuje z muzykiem od 1987 roku, czyli od momentu, gdy w ramach promocji albumu „Never Let Me Down” wokalista wybrał się w spektakularna trasę „Glass Spider Tour”, zaś ostatnią była "A Reality Tour" w latach 2003-2004. W czerwcu 2004 roku Bowie miał zawał serca i aby powrócić do zdrowia, musiał rzucić palenie oraz diametralnie zmienić styl życia. Jego ostatni koncert odbył się w Nowym Jorku w 2006 roku. 

Zobaczcie, jak wyglądał ten występ muzyka:

Giddings szanuje decyzję muzyka:

Zdecydował, że przejdzie na emeryturę i tak jak Phil Collins, nie można od tych ludzi żądać, żeby znowu i znowu występowali na scenie. Jestem dumny, że ostatnie show swojego życia zagrał w 2004 roku w Wielkiej Brytanii podczas Isle Of Wight Festival.

Całe szczęście Bowie nie rezygnuje z tworzenia muzyki i ostatnio pracuje bardzo produktywnie. W 2013 roku wydał on krążek „The Next Day”, zajął się oprawą muzyczną musicalu „The SpongeBob Musical” oraz spektaklu „Lazarus”. Wokalista stworzył również utwór „Blackstar” do nadchodzącego serialu „The Last Panthers”.

Czy muzyk kiedykolwiek wróci na scenę?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.