07.01.2016 10:31

David Bowie w klipie do „Lazarus”

Muzyk zaprezentował teledysk do drugiego singla z nadchodzącej płyty. Jak wygląda to wideo?

David Bowie w klipie do „Lazarus”
foto: kadr z wideo

Jeszcze w grudniu 2015 roku wiedzieliśmy, że kolejnym utworem promującym album „Blackstar” będzie „Lazarus”. W końcu doczekaliśmy się klipu do tego numeru.

Kompozycja pochodzi z przedstawienia o tym samym tytule, który nawiązuje do filmu z 1976 roku - „Człowiek, który spadł na ziemię” w reżyserii Nicolasa Roega. Za klip do tego numeru odpowiedzialny jest Johan Renck, który również współpracował z muzykiem podczas nagrywania teledysku do pierwszego singla „Blackstar”.

Zobaczcie, jak prezentuje się najnowsze wideo Davida Bowiego:

Reżyser teledysku jest zadowolony ze współpracy z tak wielkim artystą i bardzo pozytywnie ocenia ten proces twórczy:

"

Intuicyjnie, żartobliwie, tajemniczo i wnikliwie... Nie mam chęci robić więcej klipów wiedząc, że nie będą tak wymagające i satysfakcjonujące, jak ten. W zasadzie dotknąłem Słońca. "

„Blackstar” ukaże się 8 stycznia 2016 roku w 69. urodziny muzyka. Na płycie Bowiego znajdzie się łącznie siedem utworów, a pierwszym singlem był utwór „Blackstar”, który poznaliśmy dzięki czołówce do serialu „The Last Panthers”. Poprzedni studyjny album wokalisty „The Next Day” pojawił się w 2013 roku i promowały go takie kompozycje, jak „Where Are We Now?”, „The Stars (Are Out Tonight)”, „The Next Day”, „Valentine's Day” czy „Love Is Lost”.

Fani niestety nie będą mogli sprawdzić, jak materiał z „Blackstar” sprawdzi się na żywo, bowiem promotor muzyka, John Giddings zdradził, że David Bowie nie zamierza wybrać się w trasę koncertową. 

Jak oceniacie klip do utworu „Lazarus”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News David Bowie