David Bowie wyda album „Blackstar” w swoje 69. urodziny

Justyna Kierzkowska
25.10.2015 10:51
David Bowie wyda album „Blackstar” w swoje 69. urodziny Fot. ons.pl

Artysta nie kończy przygody z muzyką i przygotowuje się do premiery 25. studyjnej płyty w swojej karierze. Co się na niej znajdzie?

Muzyk znalazł świetny sposób na świętowanie urodzin. Dokładnie 8 stycznia 2016 roku na sklepowe półki ma trafić album „Blackstar”. Tego samego dnia brytyjski piosenkarz skończy 69 lat.

Na płycie ma się znaleźć 7 kompozycji, które łącznie będą trwały 45 minut. Materiał został nagrany w Nowym Jorku, wraz z grupą muzyków jazzowych.

Najnowsze wydawnictwo będzie promował tytułowy utwór „Blackstar”, którego oficjalna premiera została zaplanowana na 19 listopada 2015 roku. Brytyjski dziennik The Times napisał, że numer trwa ok. 10 minut i będzie można w nim usłyszeć różne style muzyczne.

W kawałku znajdzie się chór gregoriański, soul, różnego typu elektroniczne beaty i dźwięki oraz wokal Bowiego.

Ma też nie być wersji radiowej; stacje będą mogły puszczać kawałek jedynie w pełnej wersji. Na okładce płyty ma znaleźć się Bowie w młodszej wersji i bez siwych włosów.

Fragment signla został wykorzystany w 2015 roku jako czołówka serialu „The Last Panthers”. W produkcji zagrają Samantha Morton, Tahar Rahim, Goran Bogdan oraz John Hurt, a pierwszy odcinek zostanie wyemiowany 12 listopada 2015 roku.

David Bowie bardzo aktywnie spędza 2015 rok. W ostatnich miesiącach zajął się m.in. oprawą muzyczną musicalu „The SpongeBob Musical” oraz spektaklu „Lazarus”. Jednak mimo bardzo pracowitego trybu życia i zaplanowanej premiery płyty w połowie października 2015 roku promotor muzyka, John Giddings, zdradził, że artysta nie chce nawet słyszeć o występach. Nie wiadomo więc, czy fani mogą liczyć na trasę koncertową promującą album.

Na razie dyskografię artysty zamyka album „The Next Day” z 2013 roku. Znalazło się na nim 14 utworów a wydawnictwo promowały single „Where Are We Now?”, „The Stars (Are Out Tonight)”, „The Next Day”, „Valentine's Day” i „Love Is Lost”.

Czekacie na kolejną płytę Davida Bowiego?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.