20.11.2015 12:28

David Bowie zaprezentował klip do „Blackstar”

W końcu możemy obejrzeć teledysk do singla z nadchodzącej płyty artysty. Jak brzmi kompozycja, która została wykorzystana w czołówce „The Last Panthers”?

David Bowie zaprezentował klip do „Blackstar”
foto: kadr z wideo

Gdy świat obiegła informacja, że w serialu kryminalnym o złodziejach z Bałkanów pojawił się utwór słynnego muzyka, wszyscy zaczęli zastanawiać się, czy Bowie wróci na dobre. Niestety artysta nie wybierze się już w trasę koncertową. Mimo to, fani mają powód do radości, bowiem kawałek z serialu w końcu pojawił się w pełnej wersji, do której nagrano teledysk.

10-minutowy klip do utworu „Blackstar”, został stworzony przez Johana Rencka, który odpowiedzialny jest również za wspomniany serial „The Last Panthers”. Reżyser zaczął nagrywać teledysk w lipcu 2015 w Nowym Jorku i Bukareszcie.

Posłuchajcie pełną wersję tej kompozycji:

Na planie Renck był zachwycony współpracą z muzykiem i łatwością z jaką się dogadywali:

"

Jest bardzo ciekawym i otwartym człowiekiem. Zawsze dawał znać, jeśli było coś, co mu się nie podobało, czy nie chciał zrobić. "

Fabuła klipu rozgrywa się w kosmosie, gdzie tajemnicza kobieta z ogonem odkrywa martwego astronautę. Czy ta postać nawiązuje do Major Toma z utworu Bowiego „Space Oddity”? Reżyser pozostaje tajemniczy w tej kwestii i nie zdradza zbyt wielu szczegółów odnośnie jego koncepcji tego teledysku:

"

Myślę, że to zależy wyłącznie od widza, co wyciągnie z tego klipu. Oczywiście mam swoją interpretację teledysku. Ale nie będę się tym dzielił, bo nie chcę zniszczyć waszych pomysłów. "

W klipie dziwne postacie wykonują nietypowy taniec. Renck zdradził, że ten pomysł wyszedł od samego Bowiego:

"

„Trzęsące się ruchy aktorów były zainspirowane przez zabawną rzecz. David przesłał mi klip z bardzo starej kreskówki, chyba Popeye'a. Te animacje tworzono rysując kadr za kadrem, co powodowało specyficzny „migający” ruch. Bowie stwierdził, że chciałby to wykorzystać w klipie. "

Singiel promuje nadchodzący krążek artysty „Blackstar”, który ukaże się 8 stycznia 2016 roku w 69. urodziny muzyka. Płyta zawierać będzie 7 kompozycji w sumie trwających 45 minut.

Zobaczcie, jak będzie się prezentować to wydawnictwo:

David Bowie ostatnio ma pełne ręce roboty, bowiem stworzył on również oprawę muzyczną musicalu „The SpongeBob Musical” oraz spektaklu „Lazarus”, który nawiązuje do filmu Człowiek, który spadł na ziemię” z 1976 roku.

Jak Wam się podoba „Blackstar”?

Tagi: Rock News David Bowie