19.05.2015 12:59

David Bowie zatańczy na limitowanym winylu

Jeden z największych hitów brytyjskiego artysty, „Let's Dance", zostanie ponownie wydany. Tym razem jednak na specjalnym żółtym winylu. Kolekcjonerzy, oto pora na rozbicie skarbonek!

David Bowie zatańczy na limitowanym winylu
foto: materiały prasowe

Piosenka oryginalnie pojawiła się jako singiel z albumu z 1983 roku. Nowa limitowana edycja ukaże się na rynku 16 lipca 2015 roku.

Strona A płyty będzie zawierać słynny hit Davida Bowiego, zaś na drugiej umieszczone ma być niepublikowane wcześniej jego wykonanie na żywo. Usłyszymy „Let's Dance" z koncertu w Vancouver z 12 września 1983 roku, który odbył się w ramach trasy „Serious Moonlight". Oba nagrania zostały zremasterowane.

Aby zdobyć ten rarytas trzeba się pośpieszyć, gdyż wydane zostanie zaledwie 550 kopii. Będzie można je zdobyć w Australian Centre Of The Moving Image w Melbourne, gdzie w dniu premiery singla wystartuje również wystawa poświęcona muzykowi. Potrwa ona do 1 listopada 2015 roku.

„David Bowie is", bo tak nazywa się wystawa, miała swoją premierę w marcu 2013 roku w Londynie w Victoria and Albert Museum. Wydarzenie okazało się strzałem w dziesiątkę zyskując przychylność krytyków, jak i samych zwiedzających. Dlaczego jej ponowne otwarcie ma się odbyć w Australii? Tam był kręcony teledysk do „Let's Dance".

W międzyczasie Bowie pracuje nad muzyką do broadway'owskiego musicalu opartego na filmie „Człowiek, który spadł na ziemię” z 1976 roku, w którym artysta zagrał główną rolę. Show będzie się nazywać „Lazarus", a reżyserem ma być Belg - Ivo van Hove.

Czekamy również na reedycję singla „Fame" na jego 40-lecie. Zostanie on wydany 24 lipca 2015 roku.

Jakie inne utwory Davida Bowiego chcielibyście zobaczyć na specjalnych wydawnictwach?

Robert Skowroński
Tagi: Rock News David Bowie