03.11.2016 12:06

David Bowie zostanie upamiętniony własnymi emotikonami

Niegdyś wybitnym jednostkom stawiano pomniki, dziś... robi się im emoji. Zobaczcie jak zapowiada się nowy zestaw na iOS.

David Bowie zostanie upamiętniony własnymi emotikonami
foto: materiały prasowe + Bóg Pejnta

Oczywiście tradycja upamiętniania wielkich artystów statuami trwa nadal. W 2016 roku w ten sposób zostali wyróżnieni m.in. Lemmy z Motorhead i Bon Scott. Sam David Bowie także został upamiętniony w podobny sposób, i to na warszawskim Żoliborzu - przy ulicy Marii Kazimiery 1 pojawił się mural z jego podobizną z okresu płyty „Aladdin Sane”.

Tym razem zmarły w styczniu 2016 roku twórca płyty „Let's Dance” zostanie uhonorowany w nieco mniej tradycyjny sposób. W najnowszej aktualizacji systemu iOS oznaczonej numerem 10.2 znajdziemy specjalne emoji, nawiązujące do słynnego makijażu Bowiego z błyskawicą na twarzy.

Sam Ziggy Stardust pewnie nie miałby nic przeciwko takim drobiazgom, wszakże przez pół wieku kariery wielokrotnie sam potrafił zmieniać stylistykę, w kręgu której się obracał, i zasłynął jako sceniczny kameleon, potrafiący dostosować się bez większego problemu do kolejnych dekad.

Zapowiedź nowych emoji, wśród których znajdą się też nowe emotikony związane z jedzeniem i zawodami, znajdziecie poniżej:

A oto bliższe spojrzenie na emotki, które interesują nas najbardziej:

bowiemoji
bowiemoji2

Warto pamiętać, że David Bowie nie jest pierwszym muzykiem, który dostał własne emotikony. Wcześniej w ten sposób została wyróżniona m.in. ex-wokalistka Nightwish, Tarja Turunen, a także Zakk Wylde, który może się pochwalić całym wachlarzem emotikon. Rockowych i metalowych emotek jest zresztą znacznie więcej, powstała nawet specjalna klawiatura Heavy Metal Emoji Keyboard oraz zestaw emotikon dla gotów.

Jak Wam się podobają emotikony z Davidem Bowiem?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele David Bowie