26.01.2017 11:22

David Bowie zostanie uwieczniony na znaczkach pocztowych

Oto kolejny ciekawy rarytas dla fanów tego muzycznego kameleona. Jak prezentują się te znaczki?

David Bowie zostanie uwieczniony na znaczkach pocztowych
foto: materiały prasowe; Caryca Pejnta

Royal Mail po raz kolejny postanowił uhonorować brytyjskiego twórcę muzyki, którego nie trzeba przedstawiać. Jeszcze w czerwcu 2016 roku pojawiła się kolekcja znaczków pocztowych z Pink Floyd. Teraz kolekcjonerzy będą mogli powiększyć swoją kolekcję o kolejny ciekawy rarytas.

14 marca 2017 roku w Wielkiej Brytanii pojawi się 10 znaczków z podobizną Davida Bowiego. Artysta zmarł 10 stycznia 2016 roku i Royal Mail postanowił właśnie w taki sposób uhonorować zmarłego twórcę, przy czym jest to pierwsza taka kolekcja, która w całości poświęcona jest tylko jednej muzycznej osobowości.

Na znaczkach pojawią się okładki takich płyt, jak „Hunky Dory, „Aladdin Sane”, „Heroes”, „Let's Dance”, „Earthling” i „Blackstar”. Kolekcja tych znaczków kosztuje 6,48 funtów. Natomiast zestaw ze zdjęciami z tras koncertowych - The Ziggy Stardust Tour z 1973 roku, The Stage Tour z 1978,  The Serious Moonlight Tour z 1983 oraz A Reality Tour z 2004 roku można sobie sprawić za 4, 32 funty.

Zobaczcie, jak prezentują się te znaczki, które już można zamawiać w przedsprzedaży:

Co więcej dostępne będą również różne rarytasy w limitowanej ilości, jak chociażby ramka ze znaczkiem oraz zdjęciem okładki płyty, zestaw z berlińskiego okresu Bowiego czy kolekcja znaczków z dowolnym napisem:

Dotychczas fani muzyki mogli się również skusić na znaczki pocztowe z Lemmym Kilmisterem, które pojawiły się w Niemczech. Jest to efekt współpracy Deutsche Post z gazetą Bild.

Podobają się Wam znaczki z Davidem Bowiem?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele David Bowie Galeria