David Draiman: 95% utworów Disturbed napisałem po marihuanie

Robert Skowronski
28.07.2015 11:26
David Draiman: 95% utworów Disturbed napisałem po marihuanie Fot. commons.wikimedia.org

Zespół Disturbed to nie stoner metal ani hiphopowy skład, żeby członkowie grupy spędzali dnie na wspólnym paleniu marihuany. Jednak David Draiman przyznaje, że gdyby nie „zielony specyfik”, twórczość kapeli mogłaby wyglądać zupełnie inaczej. 

Nowa płyta grupy, „Immortalized”, z której znamy już utwór tytułowy i „The Vengeful One”, będzie również zawierać numer „Fire It Up”. To oda jaką Draiman ułożył na cześć liści konopi indyjskiej. Kawałek będą otwierać dźwięki bulgoczącej wody w bongo i odgłos głębokiego wdechu dymu z THC.

Zabieg kojarzący się raczej z dokonaniami Snoop Dogga niż metalowego zespołu, ale frontman Disturbed to osoba, która pod względem upodobań do używki ma wiele wspólnego z amerykańskim raperem.

Jakieś 95% utworów jakie napisałem w całym swoim życiu powstało, gdy byłem na haju. To najszczersza prawda. Mam szkielet numeru w głowie, przypalam jednego, idę pod prysznic i wszystko zaczyna się układać w całość. Pomaga mi się to zrelaksować i mogę zobaczyć wszelkie luki.

Draiman uważa, że marihuana ma na niego zbawienny wpływ i pozwala mu dostrzec niedociągnięcia w rytmice i melodii danych kompozycji. Stwarza wizję tego, jakie możliwości stoją za kolejnymi piosenkami. Skoro więc używka daje takie efekty i to od wielu lat, to czemu nie zwrócić jej honoru i poświęcić jej jeden z utworów, który przecież bez niej by nie powstał.

Danny Donegan wyszedł z riffem, który miał w sobie funkowe bujanie. To było coś zupełnie innego, więc stwierdziłem, że można spróbować. Numery Disturbed są na poważnie, ale ten jest z przymrużeniem oka. No i w porządku, metal może być zabawny. Poza tym jest wystarczająco dużo osób, które doceniają oświecające działanie palenia marihuany.

O brzmieniu „Fire It Up” będziemy mogli się przekonać 21 sierpnia 2015 roku wraz z premierą „Immortalized”. Przypominamy spis utworów z krążka i jego okładkę:

foto-materialy-prasowe

Tracklista:

 1. The Eye of the Storm
 2. Immortalized
 3. The Vengeful One
 4. Open Your Eyes
 5. The Light
 6. What Are You Waiting For
 7. You’re Mine
 8. Who
 9. Save Our Last Goodbye
 10. Fire It Up
 11. The Sound of Silence
 12. Never Wrong
 13. Who Taught You How To Hate

Co sądzicie o sposobie w jaki Draiman szuka artystycznych inspiracji?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.