David Draiman: Axlowi należą się ogromne pochwały

Aleksandra Degórska
06.06.2016 10:36
David Draiman: Axlowi należą się ogromne pochwały Fot. kadr z wideo; AFP / East News

Kontrowersje wokół wokalisty Guns N' Roses w AC/DC nadal nie ustają. Co sądzą o tej sprawie muzycy Disturbed?

AC/DC miał nie lada problem w momencie, gdy okazało się, że Brian Johnson ma poważne problemy ze zdrowiem, które mogą poskutkować nawet utratą słuchu. W oficjalnym oświadczeniu wokalista wyznał, że to wszystko zaczęło wpływać na poziom jego występów. Artysta nie chciał przynieść wstydu AC/DC i podjął decyzję o zakończeniu występowania na scenie.

Formacja chciała dokończyć trasę koncertową i postanowiła, by w roli wokalisty wystąpił Axl Rose. Decyzja zespołu niektórym przypadła do gustu, czego przykładem jest Alice Cooper. Wiele osób ma jednak odmienne zdanie , jak chociażby wokalista The Who – Roger Daltrey, który postrzega AC/DC z Axlem jako karaoke.

Jak tę sytuację oceniają muzycy Disturbed? Wokaliście jest bardzo przykro z powodu tego, co przytrafiło się Johnsonowi:

Współczuję Brianowi. Utrata słuchu jest niesamowicie przerażającą sprawą. Nawet nie mogę sobie wyobrazić tego, przez co musi przechodzić i jak wielka jest frustracja chłopaków z AC/DC, którzy stracili swojego kompana.

Pomimo wielu kontrowersji David Draiman pozytywnie ocenia frontmana Guns N' Roses w roli wokalisty AC/DC:

Uważam, że Axl już udowodnił, że to nie tylko niesamowita sprawa. On stanął na wysokości zadania.

Podczas koncertu-niespodzianki Guns N' Roses w klubie Troubadour 1 kwietnia 2016 roku Axl Rose złamał mały palec u lewej stopy i był zmuszony występować na pierwszych koncertach AC/DC na wypożyczonym tronie od wokalisty Foo Fighters.

Muzyk Distrubed jest pod wrażeniem jeśli chodzi o techniczne możliwości Axla, bo śpiewanie w pozycji siedzącej jest nie lada wyczynem:

Każdemu łatwo wytykać palcem wskazując kogoś jako tego złego kolesia. Nie sądzę, by w tej sytuacji był ktoś zły. Uważam, że oni wszyscy muszą poradzić sobie z tym godnym pożałowania scenariuszem, który był dla nich mocnym wstrząsem. I wiesz co? Axl ma niesamowite zdolności, które umie pokazać. Wokalnie razem z Guns N' Roses rzuca na nogi, tak samo jak z AC/DC. Śpiewać to wszystko z tronu pożyczonego od Dave'a Grohla  - na litość boską, to nie jest proste technicznie. Wykonywanie wszystkich tych wokali z pozycji siedzącej jest niezwykle trudne. Wymaga to ogromnej precyzji oraz techniki.

To sprawiło, że Draiman nie może wyjść z podziwu:

Gdybym nosił kapelusz, zdjąłbym go przed Axlem, bo on był wybitnym wokalistą jeszcze przed tym wszystkim, ale oczywiście od reaktywacji Guns N' Roses i koncertów, które potem się odbyły, a które oglądałem online, należą mu się ogromne pochwały i respekt.

Dan Donegan również podkreśla, że Axl jest kompetentny i bardzo utalentowany. Jednak zauważa, że z perspektywy fana AC/DC szybkie znalezienie zastępstwa było szokiem i wielu wielbicieli zespołu po prostu nie zdążyło przywyknąć do tego, że na scenie zamiast Johnsona słyszą Rose'a:

To jak małżeństwo. Jeśli twoja żona umrze i w następnym tygodniu zaczniesz spotykać się z inną kobietą, to dzieje się to wszystko za szybko. Niech dzieci oswoją się z myślą, że dopiero co straciły matkę... Jako fan AC/DC chciałbym mieć nieco więcej czasu, by zaakceptować kogoś innego w tej roli.

Pomimo takiego poglądu muzyk chętnie obejrzałby kapelę w akcji:

Gdybym miał możliwość zobaczyć zespół prawdopodobnie wybrałbym się na koncert, bo nadal uważam, że AC/DC to utalentowani muzycy i Axl jest bardzo zdolny. Jednak chciałbym mieć przerwę, by przetrawić tę sprawę i zaakceptować, że nie ma Briana.

Posłuchajcie, co jeszcze muzycy opowiedzieli w tym wywiadzie:

Jak widać kwestia decyzji australijskiej kapeli nadal jest gorącym tematem i zdania są podzielone. Trzeba zrozumieć fanów, którzy nie mogą przyzwyczaić się do Rose'a, jak również tych, którzy doceniają zdolności wokalisty Guns N' Roses.

Podzielacie zdanie Davida Draimana odnośnie Axla Rose'a?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.