05.02.2016 16:08

David Draiman (Disturbed) wykonał cover „Under Pressure”

Wokalista Disturbed niespodziewanie dołączył do grupy Breaking Benjamin w trakcie nowojorskiego występu, by zaśpiewać w utworze Queen i Davida Bowiego.

David Draiman (Disturbed) wykonał cover „Under Pressure”
foto: kadr z wideo

Disturbed słynie z przerabiania uznanych szlagierów na bardziej metalową modłę. Jego wersje „Shout” Tears for Fears i „Land of Confusion” Genesis cieszyły się dużą popularnością. Również ostatni cover „The Sound Of Silence”, który trafił na płytę „Immortalized”, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Teraz co prawda w przygotowaniu nowej interpretacji nie wziął udziału cały Disturbed, ale dzięki charakterystycznemu głosowi Davida Draimana utwór nie odbiega tak bardzo od poprzednich coverów jego zespołu. Tym razem wokalista zaśpiewał jednak w towarzystwie muzyków Breaking Benjamin.

Niespodzianka miała miejsce w trakcie koncertu w nowojorskim Irving Plaza 4 lutego 2016 roku w ramach akustycznej trasy koncertowej, którym zespół promuje płytę „Dark Before Dawn” z 2015 roku. To pierwszy krążek nagrany w zupełnie nowym składzie, w którym utrzymał się tylko lider Benjamin Burnley.

Muzycy oddali hołd Davidowi Bowiemu, wykonując utwór „Under Pressure” Queen, w którym wokalista wystąpił gościnnie u boku Freddiego Mercury'ego. Jego partiami wokalnymi zajął się Burnley, natomiast Draiman wcielił się w rolę Ziggy'ego Stardusta. Artyści pozostali wierni oryginałowi.

Jego zapis zobaczycie poniżej:

Singiel wydany oryginalnie w 1981 roku trafił później na płytę „Hot Space” Queen i był jednym z jej największych przebojów. Znalazł się na wielu składankach największych hitów obu artystów. Zespół Freddiego Mercury'ego wykonywał go na każdym koncercie aż do 1986, kiedy zaprzestał jeździć w trasy.

To nie pierwszy raz, kiedy „Under Pressure” został wzięty na warsztat przez zespół rockowy. Foo Fighters wykonał go z gościnnym udziałem Rogera Taylora i Johna Paula Jonesa. Możecie też posłuchać jak David Bowie i Freddie Mercury brzmieli w tym kawałku bez instrumentów.

Jak Wam się podoba taki cover „Under Pressure”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News David Draiman Breaking Benjamin