16.11.2018 14:51

David Draiman: Social media to plac zabaw dla liceum

Wokalista Disturbed zrezygnował z social mediów, bo stwierdził, że walka z hejterami to tylko strata czasu.

David Draiman krytykuje social media
foto: Gonzales Photo/Avalon/REPORTER/East News

Social media mocno wciągają - wie chyba o tym każdy, kto ma konto na Instagramie czy Facebooku. W internecie wiele osób pozwala sobie na więcej niż w realu, chętnie krytykuje wszystkich, wszędzie i za wszystko. Gdy jest się słynną osobą tym bardziej człowiek jest dobrym obiektem do zaatakowania - wie o tym David Draiman, który postanowił jakiś czas temu usunąć konto na Twitterze. Wokalista nie przepada, jak ktoś za długo gapi się w telefon i wie o tym pewna fanka, której Draiman zwrócił uwagę na koncercie.

David Draiman krytykuje social media 

W jednym z ostatnich wywiadów muzyk Disturbed nie zamierza wrócić na Twitter, bo uważa, że to miejsce to jedno wielkie bagno:

"

Nie, nie mogę komunikować się z fanami online na tym samym poziomie, pod żadnym względem i jest to godne pożałowania. Jest to tylko kwestia liczb. Gdy doszło do momentu, gdy nie byłem w stanie utrzymywać takiego poziomu, stało się to po prostu beznadziejne - to wszystko stanęło między mną, a moją żoną, bo spędzałem w internecie za dużo czasu. "

David Draiman uważa, że interakcja w internecie stała się po prostu dramatyczna:

"

Social media stały się placem zabaw dla liceum, gdzie wyzwaniem jest, by idiota wymyślił największą obelgę i zbierał pochwały. To naprawdę jest smutne. "

Ludzie starają się wszystkich obrażać i rzucają się do gardeł innych. Dlatego też Draiman nie chce w ogóle interesować się social mediami, bo ma tego po prostu dosyć.

Nowa płyta Disturbed "Evolution"

Zespół obecnie zajmuje się promocją swojego najnowszego wydawnictwa, czyli płyty "Evolution", która pojawiła się na sklepowych półkach 19 października 2018 roku. Krążek był promowany m.in. singlem "Are You Ready". Album stał się następcą "Immortalized" z 2015, na którym to pojawił się cover "The Sound Of Silence".

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Disturbed David Draiman