David Draiman z Disturbed: Rock wcale nie jest martwy

Joanna Chojnacka
27.02.2019 16:03
David Draiman z Disturbed: Rock wcale nie jest martwy Fot. Amy Harris/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Wokalista grupy Disturbed nie zgadza się z modną opinią innych muzyków, że muzyka rockowa umarła. Artysta twierdzi, że jest zupełnie odwrotnie. 

Grupa Disturbed zyskała ogromną popularność w Polsce za sprawą swojego coveru "The Sound Of Silence". Przypadkiem utwór stał się dla Polaków symbolem tragedii, która miała miejsce w Gdańsku podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zginął prezydent miasta Paweł Adamowicz. Lider formacji w jednym z wywiadów musiał odnieść się do popularnej wśród muzyków opinii, że muzyka rockowa lata świetności ma już za sobą, a gatunek już dawno umarł. Okazało się, że Draiman ma zupełnie inne zdanie niż jego koledzy.

Przeczytaj także

Disturbed: David Draiman uważa, że rock nie umarł

W styczniu 2019 roku Disturbed rozpoczęło trasę koncertową po USA. Wkrótce muzycy przyjadą też do Europy. Frontman formacji najwyraźniej jest zadowolony z reakcji na występach oraz z popytu na bilety. Chociaż w ostatnim wywiadzie dziennikarz sugerował artyście, że dla wielu gatunek, w którym się obraca już umarł, a jego miejsce zajął hip-hop, Draiman kategorycznie zaprzeczył.

Rock umarł. Będą dalej powtarzać ten frazes, bo to dobry nagłówek. Dobrze się sprzedaje, ludzie w niego klikają i chcą przeczytać, dlaczego tym razem ktoś ogłosił śmierć rocka. Według mnie jest zupełnie przeciwnie. Rockowi wykonawcy dalej robią to, co potrafią najlepiej, wyniki sprzedaży rosną, a kapele się rozwijają, nie mówiąc o fanach, którzy zawsze nas wspierają i są obecni.

Co ciekawe, jeśli spojrzysz na trasy koncertowe muzyka rockowa przoduje w tej kategorii. Niemal na całym świecie to rockowych imprez jest najwięcej.

Inne zdanie na temat gatunku ma Gene Simmons z KISS, który rocka już dawno spisał na straty. Podobnie twierdzi członek formacji Rammstein, Richard Kruspe.

Disturbed zagra koncert w Polsce

David Draiman wraz z grupą Disturbed wystąpi w Polsce. Koncert odbędzie się 20 czerwca 2019 roku na warszawskim Torwarze. Grupa zagra dla Polaków w ramach jednego z przystanków trasy koncertowej Evolution World Tour. Muzycy zapowiedzieli, że set obejmie nie tylko numery z najnowszej płyty, ale również utwory, które osiągnęły już w repertuarze zespołu miano hitów.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.