10 ciekawostek o Davidzie Duchovnym, które powinien znać każdy fan

Karolina Woźniak
16.01.2019 15:21
10 ciekawostek o Davidzie Duchovnym, które powinien znać każdy fan Fot. Dia Dipasupil

David Duchovny to osoba, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Aktor znany m.in. z „Archiwum X” i „Californication” już 15 lutego 2019 roku wystąpi w Polsce.

David Duchovny znany jest przede wszystkim z roli agenta specjalnego FBI Foxa Muldera z serialu „Archiwum X”. Niektórzy z Was mogą go również kojarzyć jako Hanka Moody’ego, szalonego pisarza z telewizyjnego show „Californication”.

Najnowsza płyta Davida Duchovnego

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że David Duchovny jest także bardzo utalentowanym muzykiem. Aktor ma na swoim koncie już dwie płyty. W 2015 roku ukazał się jego debiutancki album "Hell or Highwater”, a na początku 2018 roku światło dzienne ujrzał krążek "Every Third Thought”. Sprawdźcie, czego jeszcze nie wiecie o Davidzie Duchovnym!

David Duchovny – najlepsze ciekawostki

1. David Duchovny w roli pisarza

Nie chodzi tutaj o rolę w serialu "Californication”! Okazuje się, że aktor dobrze wiedział, jak wygląda życie pisarza zanim wcielił się w rolę Hanka Moody’ego. W 1982 roku ukończył Uniwersytet w Princeton na wydziale literatury angielskiej, a tytuł Master of Arts (tytuł zbliżony do tytułu polskiego magistra) uzyskał na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni – Uniwersytecie Yale.

2. IQ Davida Duchovnego

Absolwent cenionego Uniwersytetu Yale może pochwalić się całkiem wysokim ilorazem inteligencji. IQ Davida Duchovnego wynosi 147. Musimy przyznać, że ten wynik jest imponujący. Aktor zaliczany jest do grona najmądrzejszych celebrytów w Hollywood.

3. David Duchovny w reklamie rosyjskiego piwa

Niewiele osób wie, że David Duchovny wystąpił w reklamie rosyjskiego piwa. Aktor w tej krótkiej produkcji wciela się w różne role. Jest astronautą, gwiazdą estrady a także choreografem. Możemy nawet usłyszeć, jak David mówi i śpiewa po rosyjsku.

Reklamę z udziałem Duchovnego możecie zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Qu0rUpEX7k4

4. David Duchovny w "Milionerach"

Aktor jest pierwszym celebrytą, który wziął udział w amerykańskim programie „Milionerzy”. Gwiazda serialu „Archiwum X” dotarła aż do czternastego pytania, które było warte 500 tysięcy dolarów, ale niestety odpowiedź, której udzielił Duchovny była błędna. David wygrał w sumie 32 tysiące dolarów, które przeznaczył na cele charytatywne.

Odcinek "Milionerów" z udziałem Davida możecie zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=SsWvmIKwgzE

5. Ulubiony film Davida Duchovnego

Artysta w wolnym czasie uwielbia oglądać filmy. Jak podaje portal RottenTomatoes.com, ulubioną produkcją Davida jest „Ojciec chrzestny”. Sam aktor przyznaje, że "dwie pierwsze części ‘Ojca Chrzestnego’ są kultowe”

6. Ulubiony utwór Davida Duchovnego

Poznaliśmy już ulubiony film Duchovnego. Teraz przyszła pora na jego ukochaną piosenkę. Jak podaje portal NME.com, ulubionym numerem aktora jest "Wonderwall” z repertuaru Oasis. Aktor uważa ten utwór za idealny i tak bardzo go pokochał, że ustawił go na dzwonek w telefonie. To się nazywa prawdziwy fan!

7. David Duchovny i Gillian Anderson

Aktor bardzo zaangażował się w walkę o równouprawnienie w Hollywood. Kiedy dowiedział się, że jego serialowej partnerce z "Archiwum X” za powrót do serialu zaproponowano znacznie mniej pieniędzy niż jemu, celebryta skrytykował hollywoodzki system płac. Wyznał również, że od zawsze walczył o sprawiedliwe zarobki, na które nie powinna mieć wpływu płeć, rasa ani wyznanie. 

8. David Duchovny ranny w wypadku na planie serialu

Podczas nagrywania jednego z odcinków "Archiwum X” aktor uległ wypadkowi, po którym została mu pamiątka. Kiedy ekipa nagrywała odcinek "Fire” Duchovny poparzył się. Ujęcie, które możemy zobaczyć w serialu, kiedy ranny aktor opiera się o ścianę i krzyczy z bólu, nie było reżyserowane. To była prawdziwa reakcja Davida. Celebryta do dzisiaj ma bliznę na lewej ręce.

9. David Duchovny uczulony na metale

Gwiazdy estrady to zwykli ludzie, którzy tak jak i my borykają się z problemami zdrowotnymi. Gwiazda "Californication” ma alergię na metale. Objawia się to zmianami skórnymi i zaczerwienieniem. Z tego powodu aktor nie mógł nosić obrączki ślubnej.

10. David Duchovny na odwyku

Aktor w serialu "Californication” wcielił się w rolę ekscentrycznego pisarza, który nie stroni od przypadkowych kontaktów seksualnych, alkoholu i narkotyków. W życiu prywatnym Duchovny rozpoczął walkę z uzależnieniem od… seksu! W 2008 roku celebryta trafił na odwyk, na który zgłosił się dobrowolnie. Przypomnijmy, że serial "Californication” rozpoczął się w 2007 roku. Czyżby miał jakiś wpływ na życie prywatne Davida Duchovnego?

David Duchovny w Polsce

Już 15 lutego 2019 roku David Duchovny zagra w Polsce. Aktor ogłosił trasę po Europie, w której zagra 11 koncertów w 10 krajach.

Czy znacie więcej ciekawostek o Davidzie Duchovnym?

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.