David Gilmour i „Rattle That Lock” w pełnej wersji
Robert Skowronski
17.07.2015 11:04
David Gilmour i „Rattle That Lock” w pełnej wersji Fot. ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News

Muzyk zaprezentował już fragment nowego utworu „Rattle That Lock”, nie kazał nam jednak zbyt długo czekać na pełną wersję kompozycji. David Gilmour przedstawił też kilka informacji dotyczących nadchodzącej płyty.

Czwarty solowy album artysty znanego z Pink Floyd trafi na sklepowe półki 18 września 2015 roku. Większość materiału na to wydawnictwo powstało w studiu należącym do Gilmoura, które mieści się w angielskim Brighton oraz na łodzi muzyka. Krążek został stworzony przy współpracy z Philem Manzanerą z grupy Roxy Music. Za teksty odpowiedzialny jest Gilmour oraz jego wieloletnia partnerka Polly Samson.

Tytułowy utwór został wytypowany jako singiel promujący nadchodzący krążek, który będzie pierwszym po dziewięcioletniej przerwie wydawniczej. Słyszymy w nim chór The Liberty Choir oraz głosy wokalistek Micy Paris i Louise Marshall. Wcześniej znaliśmy zaledwie wycinek numeru „Rattle That Lock”. Możemy go już jednak posłuchać w pełnej okazałości:

Kompozycję rozpoczyna dźwięk sygnału ze stacji kolejowej w Aix-en-Provence we Francji, który David Gilmour nagrał swoim telefonem. Tekst został zainspirowany Księgą II poematu „Raj Utracony” Johna Miltona z 1667 roku.

Artysta wyznaje, że motywem przewodnim nowego albumu jest szeroko rozumiana podróż:

Poczułem tę niesamowitą iskrę w trakcie podróży po Francji. Podczas tworzenia „Rattle That Lock” zainspirował mnie dźwięk, jaki można usłyszeć na stacjach kolejowych tuż przed tym, jak z głośników puszczany jest komunikat. Za każdym razem, kiedy to słyszałem, miałem ochotę tańczyć.

Okładkę płyty, na której znajdzie się dziewięć premierowych kompozycji, stworzył Dave Stansbie z The Creative Corporation przy współpracy z Aubrey Powell z grupy artystycznej Hipgnosis.

okładka

Tracklista:

  1. 5 A.M
  2. Rattle That Lock
  3. Faces Of Stone
  4. A Boat Lies Waiting
  5. Dancing Right In Front Of Me
  6. In Any Tongue
  7. Beauty
  8. The Girl In The Yellow Dress
  9. Today

Co sądzicie o utworze „Rattle That Lock”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.