03.08.2015 14:08

David Gilmour o spadającym z nieba Szatanie

Wideo do tytułowego kawałka z nadchodzącego krążka artysty powstało na kanwie ilustracji Gustava Doré do poematu Johna Miltona „Raj utracony”.

David Gilmour o spadającym z nieba Szatanie
foto: kadr z wideo

Czarno biały klip to dzieło Alasdair & Jock z Trunk Animation. Przez trzy miesiące pracowało nad nim dwunastu animatorów. Graficzny teledysk został stworzony pod nadzorem studia Hipgnosis, którego rysunki znalazły się na większości albumów Pink Floyd, między innymi A Saucerful of Secrets”, „Obscured by Clouds”, czy „The Division Bell”.

Fabuła skupia się na spadającym z nieba Szatanie, który został wygnany z Raju. Po drodze zmienia on kształty - na początku jest aniołem, później staje się kormoranem, aby na końcu przeistoczyć się w węża.

David Gilmour jest bardzo zadowolony z efektu.

"

Uwielbiam, gdy animacji udaje się osiągnąć to, czego nie da się przekazać słowami i muzyką. W tym klipie ciemność nie mogła być pokazana w ciekawszy sposób. "

Utwór „Rattle That Lock” został wybrany na singiel promujący nadchodzący album, który będzie pierwszym po dziewięcioletniej wydawniczej przerwie. Poza Gilmourem, możemy usłyszeć na nim chór The Liberty Choir, a także głosy wokalistek Louise Marshall i Micy Paris.

Kawałek zaczyna się sygnałem dźwiękowym, jaki David Gilmour nagrał na swojego iPhone’a na stacji kolejowej w Aix-en-Provence we Francji.

Zanim trafił na płytę, przerobił go Michaël Boumendil.

"

Nie mogłem mu odmówić, z szacunku. Poprosił mnie, abym pomógł przerobić mu ten jingiel - zachować oryginał, ale spróbować trochę go podrasować. Myślę, że się udało. "

Album „Rattle That Lock” ukaże się 18 września 2015 roku. Okładkę płyty, na której znajdzie się dziewięć premierowych kompozycji, stworzył Dave Stansbie z The Creative Corporation. Tutaj także gitarzysta Pink Floyd współpracował z grafikami z Hipgnosis.

 

foto: materiały prasowe

Tracklista:

  1. 5 A.M
  2. Rattle That Lock
  3. Faces Of Stone
  4. A Boat Lies Waiting
  5. Dancing Right In Front Of Me
  6. In Any Tongue
  7. Beauty
  8. The Girl In The Yellow Dress
  9. Today
Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News David Gilmour