07.03.2016 15:06

David Gilmour pokazał klip do „In Any Tongue”

Były muzyk Pink Floyd udostępnił kolejny teledysk promujący płytę „Rattle That Lock”. Zobaczcie animację towarzyszącą „In Any Tongue”.

David Gilmour pokazał klip do „In Any Tongue”
foto: kadr z wideo

Dramatyczny moment kulminacyjny płyty z września 2015 roku jest kolejnym utworem - po kawałku tytułowym, „Today”, „The Girl in the Yellow Dress” i „Faces of Stone” - do którego zrealizowano klip. Animacja kontynuuje klimatem kierunek obrany przy poprzednich wizualizacjach.

Za reżyserię chwytającej za serce, antywojennej 7-minutowej animacji odpowiedzialny jest Danny Madden, który już wcześniej zrealizował klip do „The Girl in the Yellow Dress”. Artystę osobiście zaangażował w prace Aubrey „Po” Powell, dyrektor artystyczny Gilmoura. Jego krótkometrażówka „Confusion Through Sand” cieszyła się popularnością na festiwalu filmowym SXSW i zrobiła duże wrażenie na muzyku oraz jego żonie.

Wykorzystane w filmie motywy pasowały do tematyki utworu „In Any Tongue”, para postanowiła więc z tego skorzystać. Madden ostatecznie zgodził się na użycie przemontowanej wersji swojego dzieła w formie teledysku. Specjalnie na potrzeby radia przygotowano też skróconą wersję singla.

Poruszający klip obejrzycie poniżej:

Kawałek „In Any Tongue” zyskał dużą popularność na koncertach, które dotychczas promowały „Rattle That Lock”, i cieszył się wyjątkowo ciepłym przyjęciem pośród fanów. Szybko stał się żelaznym punktem programu w trakcie trasy po Ameryce Południowej i z pewnością nim pozostanie w trakcie nadchodzącego tournée po Europie.

David Gilmour odwiedzi w ramach europejskiej trasy również Polskę. 25 czerwca 2016 roku gitarzysta wystąpi na Placu Wolności we Wrocławiu. Występ związany będzie z mianowaniem tego miasta Europejską Stolicą Kultury 2016. Towarzyszył mu będzie Zbigniew Preisner, który zorkiestrował ponad połowę materiału na „Rattle That Lock”, oraz ceniony polski pianista, Leszek Możdżer.

Wszystkie bilety na wrocławski występ zostały już wyprzedane. Impreza będzie nagrywana przez Aubreya Powella, wieloletniego współpracownika Storma Thorgersona z agencji Hipgnosis odpowiedzialnej m.in. za kultowe okładki albumów Pink Floyd. Transmisją zajmie się Telewizja Polska.

Jak Wam się podoba nowy klip Davida Gilmoura?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News David Gilmour