03.07.2020 10:51

David Gilmour przyznaje, że "ma duchy" w pierwszym singlu od 5 lat [AUDIO]

W sieci pojawił się utwór, który Gilmour nagrał na potrzeby audiobooka do książki "A Theatre for Dreamers" swojej żony, Polly Samson. Posłuchajcie "Yes, I Have Ghosts".

David Gilmour
foto: Photoshot/REPORTER/East News

David Gilmour podzielił się właśnie singlem "Yes, I Have Ghosts". To jego pierwsza nowa piosenka od 5 lat i na szczęście były gitarzysta Pink Floyd nie rozczarowuje, bo utwór jest przepiękny.

David Gilmour podzielił się nowym utworem

W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać, że Gilmour nie może się nadziwić, że więcej muzyków nie postanowiło tworzyć podkładów do audiobooków. Artysta uważa, że mają "ogromny, niezbadany potencjał":

"

Poetycki i bujny styl pisania Polly, połączony z jej bardzo naturalnym głosem sprawił, że połączenie sił i stworzenie wersji audio jej książki "A Theatre for Dreamer" było dla mnie niezwykłą przyjemnością. Audiobooki mają tak niezbadany potencjał, że dziwię się, iż więcej muzyków nie postanowiło współpracować z pisarzami, narratorami i producentami w taki sposób. Te dwa światy idealnie się ze sobą łączą, a muzyka potrafi powołać powieść do życia w niespodziewany sposób.  "

David Gilmour
David Gilmour
Przeczytaj także Gitary Davida Gilmoura sprzedane za rekordową sumę

W utworze gościnnie wystąpiła też córka Gilmoura i Samson, Romany Gilmour. Poniżej możecie posłuchać singla "Yes, I Have Ghosts":

W piątek 3 lipca o godzinie 18:15 na YouTubie odbędzie się premiera klipu do singla. Nie jest to jedyny projekt, który Gilmour zrealizował w trakcie kwarantanny - muzyk dzielił się także coverami utworów Syda Barretta i Leonarda Cohena. 

Pink Floyd również zacznie udostępniać swoje koncerty za darmo w sieci
Pink Floyd również zacznie udostępniać swoje koncerty za darmo w sieci
Przeczytaj także Pink Floyd również zacznie udostępniać swoje koncerty za darmo w sieci

Co sądzicie o nowym utworze Gilmoura?

Tagi: Rock News David Gilmour