11.08.2015 15:11

David Gilmour sponsoruje... chór więźniów!

Chodzi o The Liberty Choir, który pojawił się w tytułowym kawałku z nadchodzącego albumu muzyka „Rattle That Lock”. Poznajcie szczegóły!

David Gilmour sponsoruje... chór więźniów!
foto: materiały prasowe

Wiedzieliście, że w kawałku promującym najnowsze wydawnictwo Davida Gilmoura śpiewają osoby, które przebywają w zakładzie zamkniętym, a także te które odsiedziały już wyrok?

Muzyk oraz jego żona Polly Samson zaangażowali się w pomoc organizacji non-profit na prośbę ich syna, Charliego Gilmoura.

Zainspirowana opowieścią chłopaka Samson zasugerowała, by chór wystąpił gościnnie w jednym z kawałków. Efektem tej współpracy jest utwór „Rattle That Lock”.

Ale nie tylko, bo David Gilmour zdecydował się także na to, aby wspomóc The Liberty Choir finansowo. 

"

Ludzie z więzień są zachwyceni tym programem i chętnie biorą w nim udział. Są częścią tej społeczności [...] Uczysz się, jeśli chcesz, jeśli nie, możesz po prostu śpiewać razem z resztą. Przesłanie jest bardzo pozytywne i otwarte na wszystkich. Poczucie, że mogą być częścią grupy nawet po opuszczeniu więzienia jest dla nich nawet lepsze. "

The Liberty Choir to nie tylko projekt muzyczny, ale i program resocjalizacyjny, który zapoczątkowano w angielskim więzieniu Wandsworth w kwietniu 2014 roku. Jego cel to zapraszanie wokalistów do zakładów karnych, aby razem z więźniami tworzyli chóry.

Dają one jednocześnie możliwość utrzymania kontaktu ze społeczeństwem osobom, które wyszły na wolność.

Głównymi sponsorami organizacji, poza Davidem Gilmourem, są między innymi Roger Daltrey i Pete Townshend, wokalista i gitarzysta zespołu The Who.

Studyjny album muzyka zatytułowany „Rattle That Lock” ukaże się 18 września 2015. 

Dodajmy, że muzyk wkrótce zagra koncert w Polsce. David Gilmour pojawi się we Wrocławiu z okazji mianowania miasta na Europejską Stolicę Kultury 2016.

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News David Gilmour