16.07.2015 10:16

David Gilmour ujawnia „Rattle That Lock”

Następca wydanej w 2006 roku płyty „On An Island” ma ukazać się jesienią 2015. Muzyk Pink Floyd zdradził jej nazwę i udostępnił kawałek tytułowej piosenki z nadchodzącego albumu. Posłuchajcie fragmentu „Rattle That Lock”!

David Gilmour ujawnia „Rattle That Lock”
foto: East News

Opowiadając o swojej nowej płycie i zapowiadającym ją kawałku David Gilmour wspomina, że przede wszystkim będzie w nich chodzić o szeroko rozumianą podróż. Zarówno w muzycznym, jak i lirycznym aspekcie.

Krążek, który na sklepowe półki trafi już we wrześniu jest jedną z najbardziej wyczekiwanych płyt 2015 roku. 

"

Poczułem tę niesamowitą iskrę w trakcie podróży po Francji. Podczas tworzenia „Rattle That Lock” zainspirował mnie dźwięk, jaki można usłyszeć na stacjach kolejowych tuż przed tym, jak z głośników puszczany jest komunikat. Za każdym razem, kiedy to słyszałem, miałem ochotę tańczyć. "

David Gilmour zdradził, że większość nagrań na „Rattle That Lock” powstała w jego studio w Brighton. Część została zarejestrowana także na łodzi, Astorii. Tej samej, na której razem z Pink Floyd muzyk nagrywał albumy„Momentary Lapse of Reason” i „Division Bell”.

Sprawdźcie urywek zapowiadającej płytę „Rattle That Lock” piosenki!

Wczytywanie...

Na nowym krążku artysty - podobnie jak na wydanym w listopadzie 2014 roku „The Endless River” Pink Floyd - usłyszymy też partie Richarda Wrighta, które zostały nagrane przed jego śmiercią, ponad 6 lat temu.

Przypomnijmy, że 4. studyjny album Davida Gilmoura trafi do sprzedaży we wrześniu 2015 roku. Czekacie na „Rattle That Lock”?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News David Gilmour