25.08.2015 14:06

David Gilmour w coverze Beatlesów

Były gitarzysta Pink Floyd postanowił zmierzyć się z wielkim przebojem zespołu, który sprzedał najwięcej płyt na świecie. Jak angielski muzyk sprawdza się w utworze "Here, There and Everywhere"?

David Gilmour w coverze Beatlesów
foto: LUKASZ OSTALSKI/ REPORTER/ EastNews

Utwór został stworzony głównie przez Paula McCartneya, ale oficjalnie autorstwo przypisuje się duetowi McCartney i Lennon. Ballada powstała w 1966 roku i znalazła się na 7. albumie angielskiej grupy pt. "Revolver".

Gilmour nagrał nową wersję piosenki razem ze swoim synem Joem. Znajdzie się ona na bezpłatnej płycie dołączonej do muzycznego magazynu Mojo, który trafi do sprzedaży 25 sierpnia 2015 roku. Chociaż przez większość kawałka muzyk pozostaje wierny oryginalnej wersji w wykonaniu Beatlesów, to jednak nie powstrzymał się przed dodaniem gitarowej solówki w typowym dla siebie stylu.

Magazyn w 2000 roku umieścił "Here, There and Everywhere" na 4. miejscu swojej listy największych przebojów wszechczasów. Ujawnił też na swojej stronie internetowej, że Gilmour przesłał swoje nagranie do redakcji już dwa lata temu, jednak dopiero teraz, po długich dyskusjach, muzyk zgodził się na publikację utworu.

Gilmour dodał, że bardzo chciałby być jednym z Beatlesów, którzy mieli na niego ogromny wpływ na początku muzycznej kariery. Cover "Here, There and Everywhere", który nagrał z synem, ma być hołdem dla angielskiej grupy.

"

Nauczyli mnie, jak grać na gitarze, od nich nauczyłem się wszystkiego – części basowych, prowadzenia, rytmu. Byli fantastyczni! "

W najnowszym numerze magazynu znajdzie się też wywiad z Gilmourem, który odbył się w jego domu. Muzyk opowiada w nim o współpracy ze swoją żoną, Polly Samson, przy tworzeniu nowego albumu. Płyta pt. „Rattle That Lock” ma ukazać się 18 września 2015 roku. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News The Beatles