29.10.2014 12:19

David Gilmour wciąż pracuje nad nowymi nagraniami

Mimo 68 lat na karku muzyk jest w ostatnim czasie bardzo płodny. Na dniach ukaże się „The Endless River” Pink Floyd, a on już zapowiada solowy album...

David Gilmour wciąż pracuje nad nowymi nagraniami
foto: Ilias Katsouras, CC BY-SA 2.0

Następczyni płyty „On an Island” z 2006 roku możemy spodziewać się już w przyszłym roku. Właśnie poinformował o tym David Gilmour.

"

Prace idą bardzo dobrze. Jest kilka szkiców, które nie są dokończone, kilka piosenek napiszemy na nowo. To kwestia kilku miesięcy. "

Skądinąd od jakiegoś już czasu wiemy, że na jego płycie – podobnie jak na „The Endless River” – pojawi się zmarły w 2008 roku Richard Wright. Podczas wywiadu w BBC na temat najnowszego wydawnictwa Pink Floyd Gilmour ujawnił:

"

Mam jeszcze trochę nagrań Ricka do mojego solowego projektu. Mam nadzieję, że pojawią się na kolejnym albumie, ale nie będzie to album zespołu. "

Po premierze 4. solowej płyty muzyk planuje ruszyć w „trasę koncertową starego człowieka”. Ma już swoje lata i nie ma co spodziewać się wielu występów, także samych Floydów.

Prawdę mówiąc, w tym drugim przypadku nawet nie wiadomo, czy po premierze „The Endless River”, 10 listopada 2014 roku, Gilmour w ogóle pojawi się na jednej scenie z Nickiem Masonem. Myślami chyba jest już przy innych nagraniach.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News David Gilmour