17.08.2015 14:25

David Gilmour z poranną zapowiedzią singla

Muzyk zaprezentował fragment drugiego singla, który znajdzie się na krążku „Rattle That Lock”. Posłuchajcie części numeru „5 A.M.” Davida Gilmoura i zajrzyjcie do wnętrza płyty.

David Gilmour z poranną zapowiedzią singla
foto: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News

Muzyk wyda swój czwarty solowy album 18 września 2015 roku, z którego znamy już numer tytułowy. Powstał do niego teledysk inspirowany ilustracją Gustava Doré do poematu Johna Miltona.

Kolejny utwór nie został jeszcze opatrzony klipem i udostępniony został zaledwie jego wycinek, jednak choć w części możemy się już przekonać o nastrojowym brzmieniu nowej kompozycji. Wyczuwalne są w nim echa „Shine On You Crazy Diamond” z repertuaru Pink Floyd. Posłuchajcie sami uwodzącej gitary Davida Gilmoura w „5 A.M.”:

Jeżeli nie możecie się już doczekać momentu chwycenia „Rattle That Lock” w swoje ręce i rozpakowania płyty, to artysta ma dla Was tego przedsmak. Powstał film pokazujący, jak wydawnictwo będzie wyglądało w środku:

Płyta będzie dostępna w kilku formatach:

 • na winylu opatrzonym 16-stronicową wkładką ze zdjęciami wykonanymi przez Polly Samson oraz Kevina Westenberga i tekstami utworów,
 • na standardowej płycie CD,
 • w dwupłytowej wersji deluxe z 32-stronicową wkładką, książką Johna Miltona „Paradise Lost (Book II)”, plakatem, pocztówką, kostką gitarową oraz DVD z teledyskami i materiałami dokumentalnymi.

Przypominamy Wam spis utworów z płyty „Rattle That Lock”:

Tracklista:

 1. 5 A.M
 2. Rattle That Lock
 3. Faces Of Stone
 4. A Boat Lies Waiting
 5. Dancing Right In Front Of Me
 6. In Any Tongue
 7. Beauty
 8. The Girl In The Yellow Dress
 9. Today

Jak Wam się podoba udostępniony fragment „5 A.M.”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News David Gilmour