10.07.2019 14:51

David Lee Roth o braciach Van Halen: "Od zawsze się nienawidziliśmy"

David Lee Roth udzielił wywiadu, w którym nie szczędził słów na temat braci Van Halen. Czy Panowie nie pałają do siebie sympatią?

David Lee Roth Van Halen
fot. kadr z wideo Van Halen - Tattoo (Official Video)

David Lee Roth wystąpił w podcaście Marca Marona "WTF Podcast". Podczas rozmowy wokalista został zapytany o relację z braćmi Van Halen. Okazuje się jednak, że David nie ma z nimi najlepszych kontaktów. Zespół, który powstał w 1971 roku zapisał się na kartach historii muzyki. Lee Roth nagrał z zespołem aż siedem albumów i był członkiem kapeli aż do 1985 roku.

David Lee Roth o braciach Van Halen

Relacje między braćmi Van Halen a wokalistą nie należą do tych najprostszych. Wszystko wydaje się szalenie skomplikowane. Kiedy zapytano artystę o relację z Eddiem i Alexem, muzyk odpowiedział:

"

Od zawsze się nienawidziliśmy, aż do ostatniej rozmowy telefonicznej [...] Zawsze były między nami różnice twórcze. Nigdy się nie dogadywaliśmy. Zaczęliśmy od rywalizujących zespołów i zostaliśmy wspólnie wyrzuceni, to było wspaniałe. "

Maynard James Keenan
Maynard James Keenan
Przeczytaj także Wokalista Tool opowiedział Sammy'emu Hagarowi o swojej technice wokalnej

Kiedy został zapytany, dlaczego Van Halen wciąż działa, mimo złych uczuć, Lee Roth odpowiedział:

"

Pomyśl o swoich ulubionych jeansach, zrujnowanych i pełnych dziur. To, co kochasz w nich najbardziej, to te zepsute fragmenty. "

Wszystko wydawało się iść w dobrym kierunku, ale kiedy prowadzący zapytał Davida, czy mógłby zjeść z braćmi Van Halen obiad albo po prostu się z nimi umówić, wokalista odpowiedział przecząco. W 2006 roku zespół, na czele z Davidem Lee Rothem, wyruszył w trasę koncertową. Tournee odniosło spektakularny sukces, a w 2012 roku ukazał się najnowszy krążek zespołu "A Different Kind Of Truth"

Zobacz także: Eddie Van Halen wprawił w zakłopotanie widzów targów muzycznych

Tagi: Van Halen David Lee Roth