14.01.2020 15:50

David Lee Roth zaprezentował okropną wersję hitu Van Halen. Fani sugerują, że był pijany

Jeden z ostatnich występów Davida Lee Rotha nie należał do najbardziej udanych. Muzyk wykonał na scenie bardzo słabą wersję utworu "Dance The Night Away".

David Lee Roth
foto: kadr z wideo

David Lee Roth to amerykański wokalista, aktor, muzyk i kompozytor najbardziej znany z działalności z grupą Van Halen oraz współpracy ze Stevem Vaiem czy Jasonem Beckerem. Czasopismo "Hit Parader" uznało muzyka za jednego ze 100 najlepszych wokalistów wszech czasów. Z kolei wytwórnia Roadrunner Records przyznała mu 9. miejsce wśród najlepszych heavymetalowych frontmanów na świecie. Niestety ostatnio artysta nie jest już w najlepszej formie.

David Lee Roth w słabej wersji "Dance The Night Away"

Podczas jednego z ostatnich występów muzyka w Los Angeles, David Lee Roth próbował wykonać utwór "Dance the Night Away". Kawałek pojawił się na albumie "Van Halen II" w 1979 roku i doczekał się wielu interpretacji np. coveru Santany z 2010 roku. Jednak takiego wykonania, jakie zaprezentował Roth, chyba jeszcze nie było.

Billie Eilish
Billie Eilish
Przeczytaj także Billie Eilish przyznała, że nie zna zespołu Van Halen. Jeden z członków grupy skomentował wypowiedź

Muzyk wykonując dziwne, niepokojące ruchy próbował wyśpiewać kolejne wersji hitu. Chociaż piosenka wcale nie jest łatwa, to zawodzenie wokalisty, które słyszymy na nagraniu było trudne do zniesienia nawet dla jego najwierniejszych fanów, co widać w komentarzach pod nagraniem. Niektórzy słuchacze zasugerowali muzykowi korepetycje u śpiewających kolegów, inni pytali, czy aby na pewno wokalista jest trzeźwy, kolejni tłumaczyli niepowodzenie artysty wiekiem.

Wideo z koncertu trafiło na YouTube'a. Oceńcie występ sami:

Zobacz też: Dave Grohl złożył hołd Van Halen w programie Jamesa Cordena 

Tagi: Rock News Van Halen David Lee Roth