21.08.2018 12:38

Dawid Podsiadło: 10 największych przebojów wokalisty

Ten artysta ma dopiero 25 lat, a już należy do największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Przypominamy jego najpopularniejsze piosenki.

Dawid Podsiadło: 10 największych przebojów wokalisty
foto: Jakub Walasek/REPORTER/EAST NEWS

Gwiazda wokalisty z Dąbrowy Górniczej rozbłysła w 2012 roku, kiedy to wygrał 2. edycję talent show telewizji TVN, „X Factor”. W finałowym odcinku wystąpił z samą Katie Meluą, ale to był dopiero początek wielkich sukcesów Dawida.

Rok później ukazał się debiutancki album Podsiadły, zatytułowany „Comfort And Happiness”. Błyskawicznie stał się bestsellerem, trafiając na 1. miejsce listy sprzedaży OLiS. Płyta przyniosła mu aż 4 nagrody Fryderyka.

W 2014 ukazał album rockowego zespołu Dawida, Curly Heads, zatytułowany „Ruby Dress, Skinny Dog”. Bardzo udany dla wokalisty rok przyniósł też nagrany z Męskie Granie Orkiestra hymn przewodni trasy Męskie Granie 2014, „Elektryczny”, który okazał się dużym przebojem.

Dawid Podsiadło Nie ma fal
Dawid Podsiadło Nie ma fal
Przeczytaj także Utwór "Nie ma fal" od tyłu. Jaki przekaz Dawid Podsiadło ukrył w piosence?

Równie wielkim powodzeniem, co debiut cieszył się drugi album Dawida, „Annoyance And Disappointment”, który trafił na rynek w 2015. Rok później wokalista ogłosił jednak przerwę w karierze, która miała potrwać ponad rok. Na szczęście w 2018 wrócił do gry na pełnych obrotach – w czerwcu ukazał się singiel „Małomiasteczkowy”, który zapowiada planowany na jesień trzeci album artysty. Dawid nagrał też, wspólnie z Krzysztofem Zalewskim i Kortezem, utwór przewodni Męskiego Grania 2018 -„Początek”.

Dawid Podsiadło – najlepsze utwory

Dziś przypominamy 10 najpopularniejszych solowych piosenek Dawida Podsiadły. Wybraliśmy dziesiątkę utworów wydanych przez Dawida samodzielnie, pod swoim nazwiskiem, z największą liczbą odtworzeń na YouTube. Którą piosenkę Dawida lubicie najbardziej?

10. „Tapety”

9. „Forest”

8. „4:30”

7. „Powiedz mi, że nie chcesz”

6. „No”

5. „Małomiasteczkowy”

4. „Nieznajomy”

3. „Trójkąty i kwadraty”

2. „Pastempomat”

1. „W dobrą stronę”

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Dawid Podsiadło