06.06.2018 10:44

Dawid Podsiadło jest „Małomiasteczkowy”? Posłuchaj nowego utworu wokalisty

Dawid powraca z nowym singlem, pierwszym od 2016 roku. Utwór „Małomiasteczkowy” zapowiada trzeci album artysty.

Dawid Podsiadło jest „Małomiasteczkowy”? Posłuchaj nowego utworu wokalisty
foto: kadr z wideo

25-letni Dawid Podsiadło w ciągu kilku ostatnich lat stał się jedną z największych gwiazd polskiej muzyki. Nie zapomina jednak o swoich korzeniach.

Wokalista pochodzi z Dąbrowy Górniczej. 121-tysięczne miasto nie zalicza się do wielkich metropolii, ale Dawid uważa, że wcale nie jest to jego wadą.

Dawid Podsiadło w utworze „Małomiasteczkowy” 

Nowa piosenka Dawida Podsiadły, „Małomiasteczkowy” wydaje się być hołdem dla małych miast, których mieszkańcy są szczerzy i prawdziwi, co kontrastuje ze sztucznością życia wielkich aglomeracji. Muzyk w tekście zwrócił także uwagę na zanieczyszczenia, które są plagą polskich metropolii.

Dającemu do myślenia tekstowi towarzyszy chwytliwa, taneczna muzyka w konwencji indie popu. „Małomiasteczkowy” ma wszelkie dane, by zostać przebojem wakacji. Posłuchajcie sami:

Wydany 6 czerwca 2018 singiel zapowiada trzeci album Dawida Podsiadły, który ma ukazać się jesienią 2018. Poprzedni album wokalisty, „Annoyance & Disappointment” z przebojami „W dobrą stronę” i „Forest” ukazał się w 2015 roku.

Dawid Podsiadło na Open'er Festival 2018

Dawid Podsiadło wystąpi na tegorocznej edycji Open'er Festival. Zagra w Gdyni 7 lipca 2018. Wśród innych gwiazd imprezy, która odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2018 w Gdyni są Arctic MonkeysDepeche Mode, Gorillaz, Nick Cave And The Bad Seeds, Massive AttackDavid ByrneGlass AnimalsBruno Mars i Chvrches.  Bilety są dostępne na eBilet.pl. Patronem medialnym Open'er Festival jest Antyradio.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Dawid Podsiadło