07.05.2020 13:02

Dawid Podsiadło nagrał utwór w ramach walki z koronawirusem. Nagranie ma już prawie 700 tys. wyświetleń

Dawid Podsiadło kolejną gwiazdą, zdobywającego coraz większą popularność Hot 16 Challenge 2. Akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy na walkę z efektami koronawirusa oraz pomoc lekarzom i szpitalom, działających na rzecz zmniejszenia pandemii.

Dawid Podsiadło nagrał utwór w ramach walki z koronawirusem. Nagranie ma już prawie 700 tys. wyświetleń
fot. KFP/REPORTER

Hot 16 Challenge 2 trwa w najlepsze i zatacza coraz większe kręgi. Zabawa, polegająca na nagraniu specjalnych utworów, składających się z „gorących 16 linijek” tekstu, wyszła niedawno ze swojego pierwotnego hip-hopowego środowiska. 

Dawid Podsiadło w serialu Netfliksa
Dawid Podsiadło w serialu Netfliksa
Przeczytaj także Piosenka Dawida Podsiadły pojawiła się w nowym hicie Netfliksa

#Hot16Challenge2 zatoczyło szerokie kręgi

Swoje utwory nagrali bowiem już Norbi, Jakub Żulczyk, a nawet Zbigniew Stonoga. Teraz do tego niezwykle eklektycznego grona uczestników dołączył Dawid Podsiadło, nominowany przez Taco Hemingwaya i Quebonafide, występujących wspólnie jako Taconafide.

Celem akcji jest zebranie pieniędzy na walkę z koronawirusem. Pieniądze można wpłacać na specjalnej stronie na portalu SiePomaga.pl.

Śpiewaj Świadomie
Śpiewaj Świadomie
Przeczytaj także Hity Dawida Podsiadły, Krzysztofa Zalewskiego i Nosowskiej w bardzo smutnych wersjach [WIDEO]

Dawid Podsiadło prezentuje swój utwór w ramach #Hot16Challenge2

Muzyk zaprezentował swój utwór w salonie, najprawdopodobniej swojego mieszkania i zaśpiewał 16 zwrotek, w których nie tylko składa hołd lekarzom, ale odwołuje się także do innych nominowanych oraz nostalgicznych elementów swojego dzieciństwa.

Warszawa
Warszawa
Przeczytaj także Teksty znanych muzyków pojawiły się na tabliczkach w Warszawie. Opowiadają o życiu stolicy

Uwagę internautów przykuł także niezwykle popkulturowy wystrój wnętrza. Obok wielkiego portretu Elvisa Prestleya, możemy dopatrzyć się także różnych figurek z gier komputerowych, w tym wielkiego żółtego Pikachu, czy model Tie-Fightera z „Gwiezdnych wojen”.

Podsiadło nominował także kolejnych artystów do wzięcia udziału w zabawie. Są to: Monika Brodka, Daria Zawiałow, Michał Kempa i Mikołaj Kubicki, występujący na scenie jako Meek, Oh Why?.

Czytaj także: W USA odbędzie się pierwszy koncert zgodnie z zasadami "social-distancing".

Jak podoba Ci się utwór zaprezentowany przez Dawida Podsiadłę?

Tagi: Newsy Muzyka Dawid Podsiadło