13.03.2020 09:49

Dawid Podsiadło odwołuje wiosenne koncerty. Muzyk ma też dobrą informację dla fanów

Ze względu na epidemię koronawirusa Dawid Podsiadło ogłosił, że jego wiosenne koncerty się nie odbędą. Muzyk przełożył trasę na późniejsze terminy.

Dawid Podsiadło
foto: TRICOLORS/East News

Dawid Podsiadło to jeden z najbardziej rozchwytywanych wokalistów młodego pokolenia. Kalendarz muzyka pęka w szwach już od lat. Popularność dała mu się we znaki na tyle, że ma za sobą całkiem długi odpoczynek od muzyki i całkowite zniknięcie ze sceny. Tym razem jednak urlop Dawida będzie wymuszony przez sytuację na świecie.

Dawid Podsiadło odwołuje wiosenne koncerty

Premier Mateusz Mazowiecki w związku z szalejącym na świecie koronawirusem postanowił nakazać odwołanie wszystkich imprez masowych. Kluby, artyści i agencje koncertowe powoli odwołują również wydarzenia, które nie mieszczą się w definicji imprezy masowej zawartej w ustawie. Wszystko po to, żeby zatrzymać epidemię.

Destin Daniel Cretton
Destin Daniel Cretton
Przeczytaj także Wstrzymano prace nad nowym filmem Marvela. Reżyser chory na koronawirusa?

Równie odpowiedzialną postawą wykazał się Dawid Podsiadło, który ogłosił fanom, że nie zagra koncertów wiosennych w zaplanowanym terminie. Muzyk podkreślił, że wszystkie zaplanowane na marzec i kwiecień zostaną przełożone na późniejsze terminy, a bilety na wydarzenia zachowują swoją ważność.

"

Przeniesione koncerty odbędą się jesienią, w tych samych miejscach. Wierzymy, że do tego czasu wszyscy będziemy mogli spokojnie w nich uczestniczyć i czerpać z nich radość.

Wszystkie bilety, które z takim trudem udało Wam się zdobyć, zachowują oczywiście swoją ważność. Jeżeli jednak ktoś z Was zdecyduje się na ich zwrot, wszystkie szczegóły na temat procedury odzyskania pieniędzy otrzyma w mailu użytym przy zakupie, razem z oficjalną informacją o zmianie terminu. "

Jednocześnie Dawid Podsiadło podkreślił, że wydarzenia zaplanowane na maj oraz czerwiec odbędą się zgodnie z planem. A przynajmniej, że taka jest aktualna decyzja, która z wiadomych względów może się jeszcze zmienić.

Posłuchaj podcastu

Muzyk poza smutnymi wieściami, podzielił się z fanami także dobrą wiadomością. Podsiadło poinformował, że wkrótce wyda nową płytę. Znajdą się na niej wersje koncertowe utworów z trasy "Leśna muzyka". Dzięki temu każdy, komu nie odpowiada nowy termin leśnych koncertów, będzie mógł wysłuchać nowych aranżacji w serwisach streamingowych. Wersje CD materiału będą dostępne w wersji limitowanej, wyłącznie dla uczestników koncertów.

"

Ci z Was, którzy zachowają swoje bilety z "Leśnej Muzyki" (także te z koncertów które odbyły się w pierwotnych terminach) będą mogli je wykorzystać do zakupu wydania fizycznego, które będzie dostępne w limitowanym nakładzie tylko i wyłącznie dla uczestników koncertów, w ramach podziękowania za cierpliwość w oczekiwaniu na przełożone spotkanie z nami na żywo. Planujemy, by to wydawnictwo trafiło do Was jesienią, pod koniec trasy. "

Na koniec Podsiadło zaapelował do fanów, aby zostali w domu i ograniczyli spotkania do niezbędnego minimum.

Zobacz też: Jaki jest stan zdrowia Toma Hanksa i Rity Wilson? Aktor podzielił się nowymi informacjami 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Dawid Podsiadło