25.01.2020 15:16

Dawid Podsiadło przeznaczy zyski z trasy „Leśna Muzyka” na Australię. „Od Was i w Waszym imieniu”

Dawid Podsiało poinformował, że część zysków z trasy „Leśna Muzyka” zostanie przekazana fundacji ratującej środowisko naturalne Australii. 

plakat trasy "Leśna Muzyka" Dawida Podsiadło
foto: materiały prasowe Dawida Podsiadło

Koncerty Dawida Podsiało rozpoczynają się 26 stycznia 2020 i potrwają do 16 maja 2020. Zainteresowanie jego występami jest tak duże, że w praktycznie każdym mieście (oprócz Gdyni) odbędą się po dwa koncerty.

Podsiało stwierdził, że skoro „lasy na naszej planecie zostały mocno nadwyrężone ogromnymi pożarami”, to trasa „Leśna Muzyka” nie może pozostać obojętna. Wcześniej deklarację pomocy dla Australii ogłosił także WOŚP.

Foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER; OAKBANK BALHANNAH CFS/Associated Press/East News
Foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER; OAKBANK BALHANNAH CFS/Associated Press/East News
Przeczytaj także Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra też dla Australii. "Jesteśmy z Wami"

Według napływających z Australii danych, ogień strawił tam lasy o powierzchni większej, niż wszystkie występujące w Polsce. Śmierć w płomieniach poniósł nawet miliard zwierząt, w tym wiele przedstawicieli gatunków endemicznych, które jak nigdy wcześniej są bliskie wymarciu.

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
Przeczytaj także Dawid Podsiadło z kolejnym rekordem sprzedaży biletów. Dwa stadiony w jeden dzień

Dawid Podsiadło napisał w poście na Facebooku, że nie pozostanie na tę tragedię obojętny.

"

Wiem, że oczekujecie od nas zaangażowania, bo też nie raz mówiłem o tym, jak ważne dla nas jest dbanie o środowisko. Dlatego postanowiliśmy przeznaczyć część zysku z biletów które kupiliście na „Leśną Muzykę” właśnie na pomoc środowisku naturalnemu Australii. To tak naprawdę datek który przekazujemy jest także od Was i w Waszym imieniu. "

„Leśna Muzyka” zagra dla Australii. Część zysków z biletów

Dawid Podsiało wystosował także apel do fanów, żeby zmierzając na koncerty trasy „Leśna Muzyka” postarali się wytworzyć jak najmniej gazów cieplarnianych.

"

Pamiętajcie że poza systemowymi zmianami w sposobie działania państw i korporacji, to właśnie nasze małe codzienne działania mają ogromne znaczenie, by naszej planecie żyło się lepiej, dlatego prosimy Was : na nasze koncerty przyjdźcie z biletami w telefonach – zeskanujemy je, więc nie ma potrzeby drukowania. Jeżeli to możliwe przyjedźcie komunikacją miejską, zamiast samochodami. W naszym zespole, zarówno na trasie i w codziennej działalności staramy się też pamiętać na co dzień o tym żeby segregować odpady, oszczędzać wodę, wyeliminować używanie jednorazowego plastiku i wiele innych drobnych rzeczy które tylko pozornie wydają się bez znaczenia. "

Muzyk zakończył swój spis stwierdzeniem, że na martwej planecie nie będzie muzyki.

Podsiadło dodał, że uczestnicy koncertów będą mieć dodatkową możliwość wsparcia Australii:

"

Na koncertach będziecie mogli kupić plakaty „Leśnej Muzyki”, wyprodukowane na papierze pochodzącym z recyklingu z certyfikatem FSC (czyt: żadne drzewo nie ucierpiało przy ich produkcji). Cały dochód ze sprzedaży przeznaczymy na pomoc Australii. "

Naukowcy od lat biją na alarm i ostrzegają przez katastrofą klimatyczną. Kumulujące się emisje gazów cieplarnianych sprawiają, że w przeciągu kilkudziesięciu lat część Ziemi stanie się zabójcza dla ludzi.

Zobacz także: 11 000 naukowców ogłosiło alarm klimatyczny. „Czekają nas cierpienia nie do opisania” 

Wybieracie się na koncert Dawida?

Tagi: Rock News