28.11.2019 11:48

Dawid Podsiadło i PRO8L3M wypuścili wspólny utwór. Jak brzmi "LIS" w nowej wersji?

Posłuchajcie, jak brzmi nowa wersja utworu Podsiadły z płyty "Małomiasteczkowy".

Dawid Podsiadło
foto: Aneta Kwiatkowska/EAST NEWS

Trzeci album Dawida Podsiadły "Małomiasteczkowy" ukazał się 19 października 2018. Był to swego rodzaju eksperyment artysty, który tym razem zrezygnował ze współpracy z Bogdanem Kondrackim i powierzył swój los Bartkowi Dziedzicowi. Wspólnie stworzyli album dużo bardziej taneczny niż dotychczasowe wydawnictwa artysty. Jest to też pierwsza płyta Dawida z materiałem w całości po polsku.

PRO8L3M stworzył remix utworu Dawida Podsiadły "LIS"

Jedną z kompozycji, które znalazły się na płycie "Małomiasteczkowy" to kawałek "LIS". Rok po premierze albumu numer doczekał się remiksu, za który odpowiada PRO8L3M. Raperzy postanowili stworzyć elektroniczny akompaniament, który przypomina klimat z albumu grupy zatytułowany "Widmo". Muzyka do tego kawałka została zarejestrowana w Los Angeles, zaś wokal nagrano w Warszawie. Za miks i mastering odpowiada Piotr Witkowski.

Posłuchajcie, jak brzmi zremiksowana wersja singla "LIS":

Porównajcie remix z oryginalną wersją utworu Dawida:

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
Przeczytaj także Dawid Podsiadło z niespodziankami dla fanów z okazji urodzin płyty "Małomiasteczkowy"

Album "Małomiasteczkowy" uzyskał status diamentowej płyty, otrzymał dwa Fryderyki, nagrodę Cover awArts 2018 oraz statuetkę Onet-Najlepsi. Rok po ukazaniu się tej płyty Podsiadło zapowiedział, że 29 listopada 2019 pojawi się reedycja krążka. "Re:Małomiasteczkowy" będzie zawierał dodatkowe materiały, m.in. powyższy remiks.

Zobacz także: Dawid Podsiadło wydał EPkę i zaprezentował nowy klip [WIDEO]

Tagi: Rock News Dawid Podsiadło