24.08.2018 11:40

Death In Rome nagrał cover Modern Talking i zilustrował go kontrowersyjnym teledyskiem

Klip do coveru „You’re My Heart, You’re My Soul” jest tak mocny, że został natychmiast zablokowany przez Facebooka.

Death In Rome nagrał cover Modern Talking i zilustrował go kontrowersyjnym teledyskiem
foto: kadr z wideo

Death In Rome to muzyczny projekt, który ma bardzo interesujący pomysł na siebie. Jego założeniem jest wykonywanie wielkich przebojów muzyki popularnej w mrocznej konwencji gatunku neofolk. Zespół do tej pory nagrał posępne wersje takich hitów dance i pop, jak „What Is Love?” Haddawaya, „Lambada” Kaomy i „Last Christmas” Wham!.

Tym razem Death In Rome wziął na warsztat doskonale znany polskiej publiczności utwór - „You’re My Heart, You’re My Soul” Modern Talking był wielkim dyskotekowym hitem nie tylko w latach 80. W wydaniu Death In Rome przebój Thomasa Andersa i Dietera Bohlena przesiąknięty jest całkowicie smutkiem i do tańca zdecydowanie nie zachęca. Gościnnie w utworze wystąpił polski zespół neofolkowy, By The Spirits.

Death In Rome - teledysk do „You’re My Heart, You’re My Soul” Modern Talking

Jak zawsze w przypadku Death In Rome, utwór zilustrował teledysk zainspirowany klasyczną kinematografią. Coverowi Modern Talking towarzyszą sceny z kontrowersyjnego filmu Kena Russella, „Diabły” ( „The Devils”) z 1971. Przedstawiają wizje zakonnicy, która podczas modlitwy doznaje objawienia ukrzyżowanego Chrystusa. Okazuje się, że Zbawiciel ma twarz pewnego księdza. W pewnym momencie wizji schodzi on z krzyża i zaczyna pieścić pogrążoną w ekstazie siostrę…

Sceny z wiekowego już filmu okazały się za mocne dla Facebooka – teledysk zniknął tuż po zamieszczeniu w serwisie. Na szczęście wciąż go można oglądać na YouTube:

Death In Rome – koncert w Polsce

Już 2 września 2018 Death In Rome wystąpi w Polsce. Zespół zagra w klubie U Bazyla w Poznaniu. Muzycy obiecali, że z tej okazji wykonają jakiś polski przebój. W ankiecie na Facebooku, która miała im pomóc dokonać wyboru, triumfował „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Death In Rome