10.08.2018 14:23

Death in Rome chce zagrać cover polskiego utworu na koncercie w Poznaniu. Każdy może zagłosować na utwór!

Jeszcze macie czas, żeby wybrać utwór, który pojawi się na nadchodzącym występie Death In Rome.

Death In Rome chce zagrać polski cover
foto: shutterstock.com

Neofolkowa grupa Death In Rome znana jest z tego, że tworzy posępne covery. Muzycy przerabiali już „Lambadę”, utwory Lany Del Rey, jak również „Last Christmas”. Za każdym razem formacja była w stanie sprawić, by komercyjne przeboje pokochali zatwardziali fani muzyki alternatywnej.

Zespół odwiedzi nasz kraj 2 września 2018 grając w Poznaniu u Bazyla. Death In Rome postanowił przygotować coś wyjątkowego dla swoich fanów i wpadł na pomysł, żeby zagrać cover polskiej piosenki. Promotor poinformował wielbicieli formacji, że band chce poznać zdanie fanów, jaki cover chcieliby usłyszeć na poznańskim koncercie.

Death In Rome zagra polski cover

W tym celu powstała specjalna ankieta, na którą można zagłosować do 19 sierpnia 2018:

ankieta

Na 10 sierpnia 2018 w ankiecie wygrywa utwór Obywatela G.C. „Nie pytaj o Polskę”, na 2. miejscu jest numer Bajmu, zaś następnie kawałek Ich Troje. Jak więc widać niektórzy podeszli do zadania z przymrużeniem oka.

Death In Rome na Castle Party 2018

Polscy fani mieli możliwość zobaczenia kapeli Death In Rome na Castle Party 2018. Gotycki festiwal odbył się w dniach 11-15 lipca 2018 na terenie bolkowskiego zamku. Na imprezie uczestnicy mieli okazję zobaczyć m.in. występ grupy Samael, koncert Leśnego Licha na otwarcie sceny na zamku, makabryczne show Agonoize, jak również wzruszający występ Made in Poland czy świetne widowisko grupy Gothminister. 

Zobaczcie również, jakie gotyckie stylizacje zaprezentowali uczestnicy Castle Party podczas tegorocznej edycji imprezy.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News