12.10.2020 12:24

Deathmetalowa kapela zagrała koncert w kościele w trakcie pandemii [WIDEO]

Deathmetalowa grupa Asphyx zagrała koncert w niemieckim kościele ewangelickim. Fani ze względu na pandemię, musieli siedzieć w ławkach. 

Koncert
Foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Asphyx to holenderska grupa metalowa, która łączy w swojej twórczości deathowe i doomowe brzmienia. Muzycy mimo pandemii starają się grać koncerty w zupełnie nowych warunkach, a jeden z nich zorganizowali w kościele.

Deathmetalowy zespół zagrał koncert w kościele

W mediach społecznościowych kapeli pojawiło się nagranie przygotowane przez Heavy Metal Home TV, gdzie widzimy fragmenty wyjątkowego występu. Asphyx wraz z formacją Moontowers zagrał w kościele ewangelickim w Essen.

Asphyx wystąpił w niemieckim kościele

Niemiecki budynek jest aktualnie własnością prywatną, gdzie odbywają się różne imprezy kulturalne. Jak podkreślają jego właściciele, kościół jest otwarty na wszelakie treści, również te pozbawione religijnych aspektów. Jednocześnie budynek nadal pozostaje kościołem protestanckim.

Vader, Kat & Roman Kostrzewski, Gruzja i Ragehammer zagrają w Krakowie. Zobacz, gdzie odbędzie się największy metalowy koncert. Data, miejsce, bilety
Vader, Kat & Roman Kostrzewski, Gruzja i Ragehammer zagrają w Krakowie. Zobacz, gdzie odbędzie się największy metalowy koncert. Data, miejsce, bilety
Przeczytaj także Vader, Kat & Roman Kostrzewski i inni już wkrótce w Krakowie. Gdzie i kiedy zagrają [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Jak widzimy na nagraniu koncert Asphyx był wyjątkowy nie tylko ze względu na niecodzienne otoczenie. Fani zespołu, w związku z panującym w większości krajów na świecie reżimem sanitarnym, musieli zajmować miejsca siedzące. Oczywiście zdarzyli się tacy, którzy wstawali z krzeseł, w końcu to koncert metalowy.

Na koncert w kościele zdecydował się także ostatnio zespół Behemoth. Ekipa Nergala zagrała występ online "In Absentia Dei” w ruinach polskiej świątyni.

Metal w kościele to przesada?

Adam Nergal Darski
Adam Nergal Darski
Przeczytaj także Stalkerka Nergala skazana. Darski komentuje wyrok Karoliny W. [WIDEO]
Tagi: Rock News