09.08.2019 11:31

Deathmetalowy wokalista został zastrzelony podczas koncertu w Salwadorze

Na Green Metal Concert w mieście Armenia w Salwadorze doszło do tragicznego zajścia. Podczas jednego z koncertów zastrzelono wokalistę Apes of God.

Apes of God
foto: Apes of God/Facebook

Apes of God to grupa grająca muzykę metalową z pogranicza thrashu i death metalu. Została założona w 2015 roku przez muzyków z miasta Santa Tecla w Salwadorze. Zespół wydał swój debiutancki album studyjny "Misanthropy"w 2018 roku. Ich najnowszym wydawnictwem jest epka "Procession of Death". Niestety dalsza kariera grupy stoi pod dużym znakiem zapytania.

Wokalista Apes of God zastrzelony podczas koncertu

Na festiwalu Green Metal Concert, który odbył się 3 sierpnia 2019 roku w mieście Armenia wystąpił metalowy Apes of God. Wydarzenie powstało z inicjatywy Armenia en Pie, organizacji pozarządowej, która pracuje na rzecz społeczeństwa wolnego od przemocy. Salwador to jeden z tych krajów na świecie, gdzie dochodzi do największej liczby morderstw na 100 tysięcy mieszkańców.

Niestety do jednego z nich doszło właśnie podczas koncertu Apes od God. W trakcie występu najprawdopodobniej jeden z uczestniczących w imprezie mężczyzn zastrzelił wokalistę grupy, Sesara Canalesa.

Policja aresztowała podejrzanego 36-latka, jednak motywu popełnienia zbrodni jeszcze nie ustalono. Muzycy formacji są zdruzgotani tym, co się stało. Jak podaje rockandrollgarage.com, Apes of God ogłosili, że opuszczają scenę metalową w Salwadorze i nie będą kontaktować się z fanami jeszcze przez długi czas. Muzycy podkreślili, że nie interesuje ich przynależność do takiego środowiska.

Zobacz też: Jonathan Davis nie był zadowolony z ostatniego albumu Korna

Tagi: Rock News