22.10.2015 17:13

Decapitated nie zagra z Soulfly, bo... nie dostał wiz

Zespół został zmuszony do odwołania koncertów po Ameryce Północnej. Jak kapela komentuje to nieprzyjemne zajście?

Decapitated nie zagra z Soulfly, bo... nie dostał wiz
Romana Makówka/ Antyradio.pl

Jeszcze w maju 2015 roku zespół ogłosił, że dołączy do trasy koncertowej We Sold Our Souls To Metal zespołu Soulfly po Ameryce Północnej, w której również biorą udział kapele Soilwork oraz Shattered Sun. Występy miały rozpocząć się 30 września 2015 roku w Los Angeles i trwać miesiąc. Jednak z powodu problemów z wizami muzycy Decapitated musieli zmienić plany.

Na swoim profilu na Facebooku zespół umieścił następujące wyjaśnienie:

"

Z wielkim żalem musimy poinformować, że jesteśmy zmuszeni odwołać naszą trasę z Soulfly, Soilwork oraz Shattered Sun. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy i naprawdę chcieliśmy do nich dołączyć w Nowym Jorku, ale niestety z powodu opóźnień w wydaniu wiz, znaleźliśmy się w niewygodnej sytuacji.

Obecnie planujemy przełożyć naszą trasę po Ameryce Północnej na 2016 rok, by zagrać dla naszych lojalnych fanów, którzy tym razem nas nie zobaczą! "

Już wcześniej kapela informowała fanów o problemach związanych z wizami i o tym, że nie będą mogli zagrać parę koncertów, które były zaplanowane na początku października 2015 roku:

Koncertowy grafik zespołu był bardzo napięty. Jeszcze w kwietniu 2015 roku kapela zagrała w RPA na festiwalu Witchfest Fest, zaś w maju 2015 roku dała 8 koncertów w Nowej Zelandii oraz Australii.

W obozie kapeli ostatnio wiele się działo. W sierpniu 2015 roku Decapitated miał bowiem problem z poprzednią wytwórnią, która usunęła utwory grupy z serwisów streamingowych.

Z problemami wizowymi napotkał się również zespół Behemoth w maju 2014 roku w czasie wizyty w Rosji. Przerwano bowiem trasę koncertową, a muzycy trafili do więzienia za rzekome naruszenie praw wizowych. Również koncert Cannibal Corpse, który miał się odbyć 11 października 2014 roku w Moskwie nie doszedł do skutku ze względu na protest ruchu religijnego.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Decapitated