27.08.2015 15:16

Decapitated vs. wytwórnia płytowa

Legenda polskiego death metalu ma problemy ze swoją poprzednią wytwórnią. Większość ich starych utworów nie jest już oficjalnie dostępna on-line.

Decapitated vs. wytwórnia płytowa
foto: José, CC BY 2.0

Konflikt wystąpił, gdy zespół chciał rozwiązać sprawę dotyczącą praw autorskich i katalogów swoich wcześniejszych płyt z poprzednią wytwórnią Earache. Ta w odpowiedzi, usunęła wszystkie utwory zespołu wydane pod jej szyldem z serwisów streamingowych.

Niestety, kawałków nie jest mało, bo aż trzy płyty. Decapitated był wydawany przez Earache od czasu płyty „Nihility” z 2002 roku. Deathmetalowcy wytwórnię zmienili dopiero w 2011 roku. „Carnival Is Forever” zostało wydane już pod szyldem Nuclear Blast, jeszcze w tym samym roku. 

Zespół wydał na facebooku w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Przeprasza w nim fanów za niedogodności, dziękuje za wsparcie i w komentarzach zapewnia, że wraz z Nuclear Blast odzyska swoje stare katalogi.

Ostatni album Decapitated - „Blood Mantra” - ukazał się 26 września 2014 roku. Płytę promował singiel „The Blasphemous Psalm to the Dummy God Creation”. 

A Wy wolicie starsze czy nowsze płyty Decapitated?

Mateusz Boronczyk
Tagi: Rock News Decapitated