04.01.2016 09:09

Deep Purple ma więcej materiału na album, niż potrzebuje

Klęska urodzaju! Ian Paice opowiedział, jak wygląda rozkład prac związany z wydaniem nowej płyty, której nagranie muzycy zaplanowali na 2016 rok.

Deep Purple ma więcej materiału na album, niż potrzebuje
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Perkusista brytyjskiej kapeli w „przednagraniowej” euforii postanowił zdradzić, kim będzie producent następcy albumu „Now What?!” z 2013 roku, gdzie i kiedy artyści rozpoczną rejestrację krążka i wspomniał o nowym materiale. Okazuje się, że jest lepiej, niż członkowie zespołu by się tego spodziewali...

"

Wszyscy przybędziemy do ogromnego kraju [USA, przyp. red] po przerwie świątecznej. Wracamy do studia w Nashville z producentem Bobem Ezrinem. Dobrze spędziliśmy czas nagrywając poprzedni krążek, więc postanowiliśmy to powtórzyć. Mamy mnóstwo materiału prawdopodobnie więcej, niż potrzebujemy, ale tak właśnie wygląda nasz proces -  pielenie. Największe mikrusy z całego miotu zostaną wyrzucone i będziemy pracować nad najlepszymi dziesięcioma lub jedenastoma kawałkami. "

Już w październiku 2015 roku Steve Morse oznajmił, że grupa chce zacząć nagrania w połowie stycznia 2016. Muzyk opisał, w jaki sposób zespół przygotowuje się do pracy nad nowymi utworami.

"

Gramy, gramy i gramy i jeśli znajdujemy coś, co nam się podoba, albo coś, co nas inspiruje, to próbujemy stworzyć z tego coś większego. Kiedy to mamy Ian i ja próbujemy odkryć, o czym będzie utwór i stworzyć do niego tekst. "

Kiedy możemy spodziewać się wydania nowej płyty Deep Purple? Niestety cały czas czekamy na tę informację...

Co jeszcze słychać u kapeli? Deep Purple został laureatem Rock and Roll Hall of Fame 2016. Ostatecznie jury zdecydowało, że wyróżnieni zostaną Ian Paice, Ritchie Blackmore, Jon Lord, Rod Evans, Nick Simper, Ian Gillan, Roger Glover, David Coverdale oraz Glenn Hughes.

Taka decyzja nie spodobała się wokaliście...

"

Odkładając dawne niesnaski na bok, wyróżnienie de facto nie jest dla Deep Purple. To arbitralna selekcja dawnych członków zespołu, która wyklucza Steve’a Morse’a oraz Dona Aireya. Obaj są częścią Deep Purple od dłuższego czasu. "

Czekacie na nowy album brytyjskiej kapeli?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Deep Purple