14.10.2015 10:12

Deep Purple nagra płytę w 2016 roku

Zespół chce wrócić do studia i pracować nad kolejnym albumem. Kiedy dokładnie można spodziewać się nowego krążka?

Deep Purple nagra płytę w 2016 roku
foto: Matt Kent/ East News

Steve Morse oznajmił, że grupa chce zacząć nagrania w połowie stycznia 2016 roku. Po wydanym w 2013 roku „Now What?!”, który promowały single „Hell to Pay/All the Time in the World” i „Vincent Price” będzie to 20., jubileuszowy album kapeli.

"

Od jakiegoś czasu pracujemy nad albumem, było już kilka sesji, w czasie których pisaliśmy i na pewno będzie kolejna zanim zaczniemy nagrywać. "

Roger Glover opisał, w jaki sposób grupa przygotowuje się do pracy nad nowymi utworami.

"

Gramy, gramy i gramy i jeśli znajdujemy coś, co nam się podoba, albo coś, co nas inspiruje, to próbujemy stworzyć z tego coś większego. Kiedy to mamy Ian i ja próbujemy odkryć, o czym będzie utwór i stworzyć tekst do niego. "

Basista potwierdził też, że muzycy są w kontakcie z Bobem Ezrinem, który odpowiadał za produkcję poprzedniej płyty Deep Purple. Producent pracował też m.in. z Alice Cooperem, Peterem Gabrielem, KISS oraz Pink Floyd, z którym nagrał albumy „The Wall”, „A Momentary Lapse of Reason” i The „Division Bell”. 

"

Bob stał się świetnym przyjacielem, bardzo dobrze bawiłem się podczas nagrywania krążka razem z nim. Nie trzeba więc być geniuszem, żeby przewidzieć, że zamierzamy to powtórzyć. "

Niestety, muzycy na razie nie ujawnili nawet przybliżonej daty wydania albumu.

We wrześniu 2015 roku Deep Purple zaprezentował dwa koncertowe albumy. „From The Setting Sun... (In Wacken)” i „…To The Rising Sun (In Tokyo)” to zapis występów z Wacken w 2013 roku oraz Tokio z 2014 roku. Całość została zmiksowana w Hamburgu przez Eike'a Freese'a i Alexa Dietza (Heaven Shall Burn) pod czujnym okiem Rogera Glovera, basisty Deep Purple. Zespół ujawnił też singiel „Black Night” z albumu z Wacken. Don Airey, klawiszowiec grupy, w specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl wyjaśnił m.in. dlaczego muzycy zdecydowali się upamiętnić akurat te dwa koncerty. 

W październiku 2015 roku grupa została po raz trzeci nominowana do wprowadzenia do Rock and Roll Hall of Fame.

Zespół zagra też w Polsce. 25 października 2015 roku wystąpi w Łodzi w Atlas Arenie. Bilety można kupować m.in. przez platformę eBilet.pl.

Czekacie na kolejną płytę Deep Purple?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Deep Purple