20.08.2015 19:55

Deep Purple prezentuje "Czarną Noc"

Od tygodni fani zespołu z Hertfordshire czekają na 2 nowe koncertowe albumy. Jak prezentuje się pierwszy kawałek angielskiej grupy, który można już zobaczyć w sieci? 

Deep Purple prezentuje "Czarną Noc"
foto: Wikimedia Commons/ Jonas Rogowski

Utwór „Black Night” po raz pierwszy został wydany w 1970 roku. Promował czwarty album studyjny Deep Purple – „In Rock”. Wspólnie napisali go Ritchie Blackmore, Ian Gillan, Roger Glover, Jon Lord i Ian Paice, na prośbę wytwórni EMI.

Kawałek znajdzie się na najnowszym albumie zespołu pt. „From The Setting Sun… (In Wacken)”, który zostanie wydany na 2 płytach CD, DVD, a także na Blu-ray 3D.

Cały koncert, który został zarejestrowany przez 9 kamer podczas festiwalu Wacken Open Air 1 sierpnia 2013 roku. Po raz pierwszy w swojej historii zespół wyda koncert w wersji 3D.

W jednym z wywiadów Roger Glover, basista Deep Purple, przyznał, że był zachwycony organizacją tego wydarzenia i fanami, którzy przybyli na koncert.

"

Publiczność na tym festiwalu jest wyjątkowa dlatego, że większość ludzi jest tu dla samego wydarzenia, a nie dla konkretnego zespołu. Dla nas zawsze wielkim wyzwaniem jest granie dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji oglądać nas na żywo. "

From The Setting Sun... In Wacken

Oprócz „From The Setting Sun… (In Wacken)”, tego samego dnia Deep Purple zamierza opublikować też drugi album pt. „To The Rising Sun (In Tokyo)”, który będzie zapisem koncertu z hali widowiskowej Nippon Budōkan w Tokio z 2014 roku. Zostanie wydany na dwóch płytach CD, DVD i Blu-ray.

Glover tłumaczył też, że atmosfera na koncercie w Japonii była zupełnie inna, niż na festiwalu w Wacken.

"

Budōkan jest prawdziwą świątynią spokoju. Graliśmy tutaj wiele razy, częściowo nagraliśmy tu album 'Made In Japan'. Publiczność na początku była niezwykle cicha, zupełnie, jak w jakiejś katedrze. Ale ludzie wiedzieli, że przyszli tutaj dla rocka i w czasie koncertu zapewnili nam niesamowitą energię. "

... To The Rising Sun In Tokyo

Nagrania audio z obu płyt zostały przygotowane w Hamburgu. Wspólnie opracowali je Eike Freese i Alex Dietz z grupy Heaven Shall Burn, we współpracy z Rogerem Gloverem.

Obydwa albumy mają trafić na sklepowe półki już 28 sierpnia 2015 roku. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Deep Purple