15.12.2016 11:23

Deep Purple udostępnił pierwszy utwór z „Infinite”

Zespół w końcu ujawnił datę premiery nowego wydawnictwa i pierwszy utwór promujący to wydawnictwo. Jak prezentują się nowe brzmienia od brytyjskiej legendy.

Deep Purple udostępnił pierwszy utwór z „Infinite”
foto: Reporter / East News

Deep Purple zaczął pracować nad krążkiem jeszcze na początku 2016 roku. Nadchodząca płyta będzie następcą albumu „Now What?!” z kwietnia 2013. Jak dotychczas dowiedzieliśmy się jedynie, jaki będzie nosić tytuł, czyli „Infinite”.

W końcu jednak poznaliśmy dokładną datę wydawnictwa, które będzie mieć swoją premierę 7 kwietnia 2017 roku. Co więcej zespół podzielił się pierwszym kawałkiem z tego wydawnictwa. Mowa o utworze „Time For Bedlam”.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ten numer:

Tak natomiast przedstawia się okładka tego wydawnictwa:

foto: materiały prasowe

Podczas nagrywania płyty powstał film dokumentalny, który pokazuje ten proces. Fani będą mogli po raz pierwszy zobaczyć współpracę zespołu i producenta Boba Ezrina. Film stanie się dodatkiem do niektórych edycji płyty i pokazywany będzie przed premierą na całym świecie. Również przed ukazaniem się płyty, a dokładnie 3 lutego 2017 roku, do sklepów trafi limitowana EP-ka z utworami, które nie zmieściły się na albumie oraz z wcześniej niepublikowanymi kompozycjami. 

Deep Purple niedawno ogłosił również szczegóły trasy koncertowej Long Goodbye, która objedzie cały świat. W ramach tournée Deep Purple zagra dwa koncerty w Polsce - 23 maja 2017 roku w Atlas Arenie w Łodzi i 24 maja 2017 w katowickim Spodku. 

Jak oceniacie nowy utwór od Deep Purple?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Deep Purple