13.01.2017 14:51

Deep Purple wyda EP-kę „Time For Bedlam”

Kapela opublikuje nie tylko nowy studyjny album, ale również podzieli się EP-ką. Jakie utwory znajdą się na minialbumie?

Deep Purple wyda EP-kę „Time For Bedlam”
foto: Reporter / East News

Deep Purple postanowił pożegnać się ze swoimi fanami z pompą. 7 kwietnia 2017 roku na sklepowych półkach pojawi się longplay zatytułowany „Infinite”. Poznaliśmy już pierwszy utwór z tego wydawnictwa, na singiel wybrano bowiem numer „Time For Bedlam”. Co więcej podczas nagrywania płyty powstał film dokumentalny, ale na tym jeszcze nie koniec!

Na 3 lutego 2017 Deep Purple zaplanował wydanie EP-ki Time For Bedlam”. Na płycie znajdzie się tytułowa kompozycja w wersji studyjnej, utwór „Paradise bar” - nagrany podczas prac nad „Infinite”, który ostatecznie pojawi się tylko na EP-ce, instrumentalna wersja „Uncommon Man” oraz „Hip Boots” nagrany podczas prób przed wejściem do studia.

Fani, którzy chcą sprawić sobie ten minialbum powinni pozostać czujni, gdyż jak zapowiada zespół Time For Bedlam” będzie dostępny tylko przez krótki czas.

Posłuchajcie, jak brzmi tytułowy numer:

Zespół ogłosił również szczegóły trasy koncertowej Long Goodbye i jak sama nazwa wskazuje będzie to pożegnalne tournée, w ramach którego kapela odwiedzi również nasz kraj. Deep Purple zagra dwa koncerty w Polsce - 23 maja 2017 roku w Atlas Arenie w Łodzi i 24 maja 2017 w katowickim Spodku. 

Sprawicie sobie EP-kę od Deep Purple?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Deep Purple