27.11.2015 14:52

Deep Purple wystąpi w Polsce w 2016 roku

Zasłużony brytyjski zespół to pierwsza ogłoszona gwiazda, która wystąpi na X Festiwalu Legend Rocka w 2016 roku w Dolinie Charlotty.

Deep Purple wystąpi w Polsce w 2016 roku
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Deep Purple wystąpi w Strzelinku koło Słupska 26 lipca 2016 roku, a bilety będą dostępne w sprzedaży od 1 grudnia 2015 roku. Nie jest jeszcze znana ich cena. 

O przyjeździe Deep Purple do Polski poinformowali organizatorzy festiwalu na swoim profilu facebookowym:

deep

W ostatnich latach Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty odwiedziło wielu znanych wykonawców - wśród nich znaleźli się między innymi ZZ Top, Alice Cooper, Robert Plant, Thin Lizzy oraz Carlos Santana. Z racji tego, że przyszłoroczna edycja festiwalu będzie jubileuszowa, zapewne możemy się spodziewać ogłoszenia kolejnych głośnych nazw.

Muzycy Deep Purple lubią występować w naszym kraju – po raz pierwszy zawitali do naszego kraju we wrześniu 1991 roku, a w listopadzie 2015 roku zespół zamieścił wideo wspominające to wydarzenie. Ostatnim razem polska publiczność miała możliwość zobaczyć Deep Purple na żywo podczas koncertu w Łodzi, który odbył się 25 października 2015 roku. Do Doliny Charlotty grupa wraca po pięciu latach - to jeden z zespołów, który wystąpił na V Festiwalu Legend Rocka w 2011 roku. 

Niewykluczone, że Deep Purple podczas tego koncertu zaprezentuje nowy materiał - w październiku 2015 roku zespół oznajmił, że znajduje się w trakcie prac nad nową płytą, a ich efekty mamy usłyszeć w 2016 roku. Już podczas występu w Łodzi grupa zagrała dwa nowe utwory, które najprawdopodobniej znajdą się na następcy albumu „Now What?!” z 2013 roku.

Macie zamiar wybrać się na ten koncert?

Michał Miernik
Tagi: Rock News Deep Purple