04.12.2019 10:18

Deep Purple zagra w Polsce w 2020 roku. Muzycy skończyli też pracę nad nową płytą

Ian Gillan z Deep Purple ogłosił na swoim Facebooku, że grupa zakończyła prace nad nowym albumem. Muzycy ogłosili również kolejne koncerty w Europie.

Deep Purple
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Na oficjalnym profilu grupy Deep Purple pojawiła się obszerna wiadomość od Iana Gillana. Muzyk ogłosił fanom kapeli, że w marcu 2019 roku zespół nagrał kolejny album studyjny. Ostatnia płyta Purpli "Infinite" ukazała się w 2017 roku.

Jak czytamy na Facebooku Deep Purple, album powstał spontanicznie i nie był planowany. Muzycy spotkali się w tym samym miejscu i czasie przez przypadek i zarejestrowali materiał bardzo szybko.

"

To był całkowity zbieg okoliczności, którego się nie spodziewaliśmy. Szczególnie dlatego, że ostatni raz spotkało nas dokładnie to samo, kiedy zrodziły się pomysły na materiał do "Infinite". "

Deep Purple w Polsce w 2020 roku 

To nie koniec niespodzianek od Deep Purple. Jak się okazuje pożegnalna trasa kapeli przedłuży się o kolejne lata. Muzycy ogłosili trasę koncertową po Wielkiej Brytanii w towarzystwie Blue Öyster Cult. Artyści pojawią się w 2020 roku także w Polsce, jednak support na koncercie w naszym kraju nie jest jeszcze znany. Deep Purple wystąpi 14 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Black Sabbath
Black Sabbath
Przeczytaj także Tak brzmi "Smoke on the Water" w wersji Black Sabbath. Kiedyś grano go równie często co "Iron Mana"

Deep Purple w Polsce. Bilety

Bilety na łódzki koncert Deep Purple trafią do sprzedaży 6 grudnia 2019 roku o godzinie 10. Będzie można kupić je za pośrednictwem Metal Mind, na stronie eventim.pl, ebilet.pl i biletin.pl. Zespół przygotował także specjalną niespodziankę dla fanów i udostępnił pakiet Meet and Greet! Informacje na temat warunków i sprzedaży tego pakietu znaleźć można na stronach: www.outix.co/tickets/tour/deep-purple, www.deeppurple.com lub deep-purple.com.

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

  • Stojące kat. 1 (płyta) - 190 / 210 zł
  • Stojące kat. 2 (Golden Circle) - 340 / 360 zł
  • Siedzące kat. 1 - 285 / 305 zł
  • Siedzące kat. 2 - 205 / 225 zł
  • Siedzące kat. 3 - 170 / 190 zł

Zobacz też: "Twoja twarz brzmi znajomo": Szatan zaśpiewał "Smoke On The Water" 

Tagi: Rock News Deep Purple