27.10.2015 08:52

Deep Purple zagrał dwa nowe utwory w Łodzi

Koncert w Polsce był wyjątkowy nie tylko ze względu na wykonanie „Mazurka Dąbrowskiego”... Brytyjski zespół zaprezentował w Łodzi nowe kawałki.

Deep Purple zagrał dwa nowe utwory w Łodzi
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Deep Purple zagrał w Atlas Arenie 25 października 2015 roku. Grupa cały czas promuje ostatnią płytę „Now What?!” wydaną w 2013 roku. Oprócz utworów z tego krążka, publiczność miała okazję usłyszeć także największe przeboje zespołu oraz coś nowego...

Posłuchajcie instrumentalnego kawałka „Rick Neal” (06:26) oraz utworu bez nazwy (12:18)!

W połowie października 2015 roku gitarzysta kapeli, Steve Morse, zdradził, że muzycy przygotują się do zarejestrowania premierowego materiału na płytę i mają zamiar wejść do studia nagraniowego w styczniu 2016 roku. Najprawdopodobniej kawałki, które zagościły w Łodzi, znajdą się na jubileuszowym, 20. krążku kapeli.

Roger Glover opisał, w jaki sposób grupa przygotowuje się do pracy nad nowymi utworami.

"

Gramy, gramy i gramy i jeśli znajdujemy coś, co nam się podoba, albo coś, co nas inspiruje, to próbujemy stworzyć z tego coś większego. Kiedy to mamy Ian i ja próbujemy odkryć, o czym będzie utwór i stworzyć tekst do niego. "

Za produkcję nowego krążka ma odpowiadać Bob Ezrin – producent, który pracował z kapelą nad ostatnią płytą „Now What?!”.

We wrześniu 2015 roku Deep Purple zaprezentował dwa koncertowe albumy. „From The Setting Sun... (In Wacken)” i „…To The Rising Sun (In Tokyo)” to zapis występów z Wacken w 2013 roku oraz Tokio z 2014 roku. Jak płyty wyglądają w środku? Możecie to sprawdzić na stronie Antyradio.pl!

Podobają Wam się nowe utwory Deep Purple?

Magdalena Słomka
Tagi: #Deep Purple #Rock News