28.11.2016 09:12

Deep Purple zapowiedział album „Infinite”

Poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących następcy „Now What?!”. Obejrzyjcie krótką zapowiedź, w której kapela zdradziła nazwę nowej płyty. Kiedy należy spodziewać się tego krążka?

Deep Purple zapowiedział album „Infinite”
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ta wiadomość na pewno ucieszy fanów hard rocka. Ostatni album zespołu zatytułowany „Now What?!” ukazał się w kwietniu 2013 roku i jak się okazuje już niebawem pojawi się nowe nagranie od kapeli.

Deep Purple zaczął pracować nad krążkiem jeszcze na początku 2016 roku, a Roger Glover zdradził, że machina ruszyła dokładnie 28 stycznia 2016. Grupa miała wówczas 13 utworów. Roger Glover oraz Ian Gillan zajęli się tworzeniem tekstów, a następnie przystąpili do rejestracji wokali. Wizyta w studiu była zaplanowana na kwiecień 2016.

Tak jak w przypadku poprzedniego krążka za produkcję nowej płyty odpowiedzialny jest Bob Ezrin, który ma na swoim koncie współpracę m.in. z Kiss, Pink Floyd, Peterem Gabrielem czy Alice Cooperem.

Jeszcze w czerwcu 2016 roku Don Airey powiedział, że prace dobiegają końca:

"

O ile mi wiadomo, już wszystko jest nagrane. Bob Ezrin zajmie się mixem. Na razie nie znam daty premiery, gdybym wiedział to powiedziałbym o tym. "

Wraz z pojawieniem się krótkiego filmu zapowiadającego nowy krążek Deep Purple poznaliśmy tytuł nadchodzącego wydawnictwa. Płyta będzie nazywać się „Infinite” i ukaże się w 2017 roku.

Prawdopodobnie krążek pojawi się już wiosną 2017 roku. Skąd to wiemy? Roger Glover nagrał w Hamburgu specjalną wiadomość dla fanów, informując, że nowa płyta zbliża się wielkimi krokami, bowiem materiał jest już gotowy, a mix został dokonany parę miesięcy temu:

Miejmy nadzieję, że już niebawem poznamy pierwsze dźwięki z nowego wydawnictwa Deep Purple. Czy nadchodzący krążek odniesie podobny sukces jak „Now What?!”? Poprzeczka jest postawiona dosyć wysoko, bowiem był to pierwszy krążek zespołu, który trafił do brytyjskiego Top 40 od momentu wydania „The Battle Rages On” z 1993 roku. Kolejnym sukcesem, który zespół ostatnio odniósł to wprowadzenie Deep Purple do Rock And Roll Hall Of Fame, choć Ian Gillan sceptycznie podchodził do tej kwestii.

Oczekiwanie na nowy studyjny krążek kapeli można sobie umilić specjalnym wydawnictwem zespołu zatytułowanym „The Vinyl Collection”, który ukazał się 29 styczniu 2016. Box zawiera 7 albumów, które zostały wydane okresie obejmującym lata 1972-1987.

Czekacie na nowy studyjny album Deep Purple?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Deep Purple