02.12.2019 18:13

Deezer zdradził, który zespół rockowy był najczęściej odtwarzany przez słuchaczy w 2019 roku

Platforma streamingowa Deezer podzieliła się z użytkownikami, która grupa rockowa cieszyła się w serwisie największą popualrnością w 2019 roku.

Deezer
foto: shutterstock.com

W związku ze zbliżającym się końcem roku, w sieci zaczynają powoli pojawiać się podsumowania ostatnich 12 miesięcy. Jedno z nich opublikowała jedna z najpopularniejszych platform streamingowych do odtwarzania muzyki - serwis Deezer. 

Jaki był najczęściej słuchany zespół rockowy w serwisie Deezer w 2019 roku?

Chociaż grupa Linkin Park nie wydała od dawna żadnej muzyki, a zespół zawiesił działalność po śmierci Chestera Benningtona, to popularność zespołu nie spada, wręcz przeciwnie. Metalowcy okazali się być w tym roku najchętniej odtwarzaną formacją rockową w serwisie Deezer. 

Spotify
Spotify
Przeczytaj także Spotify opublikowało listę najczęściej odtwarzanych grup rockowych i metalowych. Metallica bez podium

W statystykach Deezera nie pojawiło się wielu reprezentantów gatunku. Najpopularniejszym artystą roku został Ed Sheeran. Kolejne pozycje na szczycie listy zajęła Ariana Grande, Post Malone, Lewis Capaldi czy Billie Eilish. 

Statystyki grupy Linkin Park mają szansę wzrosnąć jeszcze bardziej z początkiem 2020 roku. Muzycy będą wówczas świętowali 20. rocznicę wydania swojej debiutanckiej płyty "Hybrid Theory", a także dekadę istnienia "A Thousand Suns".

Zobacz też: Playlista Spotify z najgorszymi utworami do uprawiania seksu stała się hitem internetu 

Tagi: Rock News