23.12.2014 13:48

Def Leppard eksperymentuje z nowym albumem

Wokalista Joe Elliot nie wie, jaka będzie kolejna płyta zespołu. Niewykluczone, że bardzo zaskoczy starych fanów.

Def Leppard eksperymentuje z nowym albumem
foto: defleppard.com

Powstaje pierwszy studyjny album Def Leppard od 2008 roku i krążka „Songs from the Sparkle Lounge”. Frontman opowiedział niedawno, jakie dźwięki będzie można na nim usłyszeć.

"

Nie wiem. To dobre pytanie. Brzmi to jak Leppard, Brzmi to również tak, jak Leppard powinien brzmieć w naszym wieku. Jest odrobinę… Nie chcę powiedzieć „dojrzałe”, to najgorsze słowo, jakie można wypowiedzieć. Z pewnością jednak nie jest to dziecięce nagranie. "

Zapowiada się nieklasyczne nagranie Brytyjczyków? Joe Elliot uspokoił miłośników twórczości brytyjskiej kapeli.

"

Jest kilka piosenek, które są absolutnie typowymi hymnami Def Leppard. Ale jest także sporo bardziej muzycznego, bardziej eksperymentalnego materiału. "

Muzycy są świadomi, że nie wszystkim może się to spodobać. Nie przejmują się tym i sukcesywnie dążą do celu, czyli do zakończenia nagrań w lutym 2015 roku oraz przedstawienia światu efektu finalnego. Na razie mają 15 utworów, połowa z nich ma już opracowaną linię melodyczną, a 1/3 posiada tekst.

Do Polski w maju przyszłego roku zespół powinien przyjechać już z nowym albumem. Def Leppard zagra 19 maja 2015 roku na warszawskim Torwarze.

Całego wywiadu z Joe Elliotem możecie posłuchać poniżej.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Def Leppard