28.05.2018 13:06

Def Leppard nagrał dwa utwory specjalnie dla Spotify

Dwa nowe nagrania brytyjskiej legendy hard rocka będą dostępne wyłącznie na popularnej platformie streamingowej.

Def Leppard nagrał dwa utwory specjalnie dla Spotify
foto: Mike Gray/LFI/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Def Leppard włączy się w prowadzoną przez Spotify akcję Spotify Singles. W jej myśl znani wykonawcy nagrywają na żywo dwa ekskluzywne single, które następnie są udostępniane wyłącznie w zasobach szwedzkiej platformy streamingowej. Jeden z nich to autorski utwór wykonawcy, a drugi to znany cover. Do tej pory w akcji wzięli udział m.in. Greta Van Fleet, Arcade Fire, Taylor Swift i John Legend.

Angielski zespół 16 maja 2016 w Nowym Jorku zarejestrował dwa utwory, ale na razie nie znamy ich tytułów. Na Spotify mają pojawić się w najbliższej przyszłości.

Def Leppard – nowy box

1 czerwca 2018 ukaże się pierwsza część cyklu kompilacji, podsumowujących karierę zespołu ze Sheffield. Wydawnictwo w formie zestawu 8 CD lub 7 LP zatytułowane będzie „Volume One”. Zawierać będzie pierwsze cztery albumy studyjne Def Leppard, w tym bestsellerowe „Pyromania” i „Hysteria”, a także wiele rarytasów –EP „Def Leppard”, B-side’y, wczesne nagrania i materiał koncertowy „Live At The LA Forum 1983”. „Volume One” ma być pierwszą z czterech kompilacji.

Phil Collen opuścił trasę Def Leppard

Gitarzysta Def Leppard, Phil Collen musiał zrezygnować z udziału w trwającej trasie koncertowej z zespołem Journey z powodów rodzinnych. Tymczasowo zastępuje go Steve Brown z zespołu Trixter.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Def Leppard Spotify