12.05.2016 15:10

Def Leppard spotkał... Deaf Leopards

Glamrockowa „incepcja”? Muzycy z Sheffield odwiedzili szkołę dla głuchoniemych w Arkansas, gdzie działa drużyna futbolowa o nazwie Leopards. Czy zbieżność tych szyldów to przypadek?

Def Leppard spotkał... Deaf Leopards
foto: AngryApathy, CC BY-SA 3.0

Nieczęsto dochodzi do sytuacji, aby zespół muzyczny zaangażował się w takie wydarzenie. Już sam fakt, że Def Leppard zgodził się wziąć udział w inicjatywie Arkansas School For The Deaf, zasługiwałby na pochwałę. Pretekstem do spotkania jednak było nie tylko wsparcie niepełnosprawnych, lecz także zadziwiająca zbieżność nazwy drużyny futbolowej wspomnianej placówki oświatowej...

Drużyna szkoły w Arkansas nazywa się bowiem Leopards - charakter nabytej przez jej zawodników niepełnosprawności czyni ich zaś... No właśnie: głuchoniemymi leopardami, czyli Deaf Leopards. To niecodzienne podobieństwo szyldów skłoniło Cary'ego Tysona z Winthrop Rockefeller Institute do zorganizowania specjalnej petycji, której celem było namówienie muzyków Def Leppard do zrobienia sobie zdjęcia pod tablicą Deaf Leopards.

"

Choć grafik zespołu był mocno napięty i nie objąłby w najbliższym czasie wizyty w samej szkole, muzycy zgodzili się zrobić wspólną fotę z naszymi uczniami pod wielką repliką tablicy wyników na Verizon Arena. "

Petycja spotkała się z dużym zainteresowaniem i zebrała niemal 1500 podpisów. Stacey Tatera, przedstawicielka Arkansas School for the Deaf, wyraziła wielką wdzięczność za zorganizowanie całej akcji i stwierdziła, że to ostateczny dowód na potęgę mediów społecznościowych w dzisiejszym świecie. Była również niezmiernie zadowolona z rozgłosu, jaki inicjatywa przyniosła jej placówce.

"

Jestem ogromnie wdzięczna Def Leppard, że zdecydował się wspomóc naszą szkołę swoją międzynarodową rozpoznawalnością. To klejnot koronny Arkansas i zawsze jestem wdzięczna, gdy ktoś rzuca światło na naszą placówkę, edukację głuchoniemych i pracę, którą tutaj wykonujemy. "

Zespół pochwalił się wspólnymi zdjęciami ze swoimi fanami z Arkansas na oficjalnym profilu na Facebooku:

Wszyscy się jednak na pewno zastanawiacie, czy drużyna została nazwana w taki sposób specjalnie po to, by oddać hołd twórcom płyty „Hysteria”. Biorąc pod uwagę fakt, że Arkansas School for the Deaf powołała ją do życia jeszcze w latach 40. XX wieku, jest to zdecydowanie wykluczone. Co w ostatecznym rozrachunku czyni całą tę sytuację jeszcze bardziej kuriozalną...

Jak oceniacie gest ze strony Def Leppard?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Def Leppard